Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Боєць АТО розповів, як на власні очі бачив свій похорон і могилу

Після дивовижного порятунку "айдарівець" знову повернеться на фронт. 

Він був на своїй могилі та бачив власний похорон - "айдарівець" Сашко з позивним "Чех" чотири місяці був у списках загиблих і дивом врятувався. Про це йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Боєць АТО погодився розказати ТСН свою неймовірну історію, але лише за умов, якщо його обличчя не покажуть у сюжеті.

Силовик згадує бій, в якому полягли десятки його побратимів. Ворожі сили влаштували засідку для українців на трасі між Металістом та Щастям.

"У нас в тому бою загинуло майже 30 наших і близько 50 з бригади 80-ки, загальні втрати були близько 80 людей", - розповідає "Чех".

Цей бій від початку до кінця зафільмував російський телеканал LifeNews.

Відео Український військовий розповів ТСН, як був на своїй могилі та бачив власні похорони

Тоді українські бійці їхали на завдання. На трасі вони побачили блокпост із українським прапором. Силовики зупинилися. Їм на зустріч вийшла людина і на щирій українській мові запитала, хто вони. Бійці назвалися "айдарівцями". Згодом з'ясувалося, що це була засідка. З-під українського прапору у бік бійців АТО відкрили вогонь.

"Урал", в якому їхав "Чех", підбили з вогнемета. Бойовики поцілили просто у бензобак і це врятувало йому життя.

"Мене та ще кількох хлопців виручило те, що ми сиділи біля самого краю, і мене просто вибуховою хвилею відкинуло", - згадує Сашко.

Обпечений, він зміг доповзти до поля та сховатися у соняхах. Більшість хлопців, які їхали з ним, загинули у перші хвилини бою. Тих, які залишилися живими, бойовики взяли в полон.

Сашко, тим часом, доповз до найближчої хати. Йому відкрили та врятували життя. Його перевдягли у цивільний одяг та в авто під білим прапором повезли через той самий блокпост. Вигадали легенду, мовляв, Сашко – росіянин, випадково потрапив під обстріл та втратив пам'ять. У луганській лікарні він пролежав два місяці, пережив пересадку шкіри та кілька операцій. Він намагався дотримуватися своєї легенди і не знав кому довіритися. Упізнати своїх допоміг хрестик з Майдану.

"Луганські партизани, жінка… Вона ходила по лікарнях і вишукувала таких хлопців, як я. Потім я побачив, вони його погано сховали… На Майдані давали такі хрестики. Я краєм ока помітив та зрозумів, що то свої", - пояснив він.

Ці партизани допомогли "Чеху" отримати документи та перейти на контрольовані Україною території. Він одразу пішов до "Айдару". Там появу Сашка сприйняли як воскресіння.

Йому показали відео похорон "айдарівців", що загинули у тому бою. Серед них був і "Чех".

Потім йому показали і могилу. На ній не було його прізвища, лише номер. Саша досі не знає, кого поховали замість нього. В списку зниклих безвісти після того бою досі кілька десятків імен.

"Коли тоді приїхали забирати рештки, то там неможливо було когось упізнати, бо тіла були згорівші, обвуглені, обезглавлені…", - пригадує він.

Сам "Чех" майже відновився після поранень та опіків. Був на реабілітації і у шпиталі зустрів волонтера Юлю, яка стала його дружиною. Одного ранку - він не зміг згадати Юлю. Втратив пам'ять після зустрічі з побратимами.

"Мене він не пам'ятав, я доводила з паспортом, що я дружина, причому він не вірив!" - розповідає дівчина.

Тоді лікарі заспокоїли Сашка. Пояснили: що після війни таке стається з багатьма, це - захисна реакція організму. За станом здоров'я йому дозволили залишити армію. Але він не зміг піти. Вже цього тижня він знову повернеться на фронт.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції