Бої під Жолобком. Чому бойовики пішли у наступ і як втікали без прапора і тіл побратимів

Населений пункт Жолобок за Мінськими угодами має належати Україні.

У Луганські області на Бахмутській трасі поновилися бої. Один із військових загинув напередодні ввечері – гранатометник Ілля Кириченко з Дніпропетровщини. Ще одного бійця втратили під час бою 7 червня. Це 32-річний кулеметник Володимир Лайков із Дніпропетровщини. Десятки бійців поранено.

Усе відбувалось на території, яка має належати повністю українській армії без жодних боїв, адже за картами Мінських домовленостей, які мають військові, не підконтрольний українській армії Жолобок та лише частково контрольована Бахмутська траса повинні бути територіями із українською владою. Втім, на справі навіть маневри української армії своєю територією трактуються як наступ. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Як передає кореспондент Євгенія Цвєтанська, ворог обстрілював українських армійців серед хат у Жолобку. Цю місцевість добре знана після запеклого протистояння у боях за 31 та 32 блокпости. Наприкінці 2014 року Збройні Сили України залишили територію 32 блокпосту після оголошення Мінських домовленостей і намальованих ліній розмежування. У січні 2015 року проросійські терористи відбили 31 блокпост.

Наразі військові ЗСУ повернули півтора кілометри в районі траси на Бахмут, де облаштовані нові позиції. Наразі дорога частково взята під вогневий контроль. Саме це і не сподобалось бойовикам, хоча це не було новиною для "ЛНР".

Відтак, раптовий панічний сплеск у окупаційних і російських медіа про наступ ЗСУ і початок обстрілів та атак дуже здивували наших армійців.

Прес-секретар окремої механізованої бригади, яка відбиває наступ бойовиків, Андрій переконує, що триває класична інформаційна операція. Це пов'язано з пошуком причини, щоб активізувати свої дії.

"Вони пишуть наступ, зайняті висоти, хоча висота 175,9 давно вже за нами. Обстріляли населені пункти, місцевих жителів. Це готувалось. У них одразу пішли повідомлення, що вони це питання будуть піднімати у Мінську", - зазначив Андрій.

При цьому події відбувалися навіть не на новозбудованих армією позиціях. Вони знаходяться з іншої сторони Жолобка. Епіцентром зіткнення став славнозвісний 29 блокпост. 5 червня противник збільшив інтенсивність обстрілів, наростив артилерію, бронетехніку, снайперів, аби під інформаційний галас, за даними розвідки, розширити плацдарми. Задача український військових - зірвати плани незаконних збройних формувань. І завдання успішно виконано. В бій наші війська вступили без артилерії, яка на той час була відведена. Втрати противника приблизно 25 чоловіків.

Повтор 2014-2015 років окупантам не світить – рівень боєготовності і кваліфікації наших хлопців істотно виріс. Жолобок залишився під вогневим контролем української армії. Противник відступаючи, навіть не спромігся забрати свій прапор.

ВідеоПотужні битви біля Жолобка вчергове довели рівень боєготовності українських бійців

Залиште свій коментар