Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бої за Жолобок. На Луганщині бойовики не повертають займане селище і тролять українців миром

Терористи почуваються вкрай вільно.

Ситуація на Донбасі може незабаром змінитися. Це пов’язано з майже завершеною підготовкою резолюції, яка буде подана на розгляд ООН. Як йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень, документ уже узгодили зі Сполученнями Штатами, Німеччиною і Францією.

За даними дипломатів, ідеться про 20 тисяч миротворців, які будуть розташовані всією територією псевдореспублік, включно з російським кордоном. Наразі між США і Росією ведуться перемовини. За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, РФ стягує до кордону війська, які буде представлятися миротворцями.

При цьому на Донбасі посилюються обстріли. Цього тижня загинули двоє українських бійців Антон Мишко і Валентин Ничвидюк. Українці воюють проти бойовиків за Жолобок, який повинен бути, згідно з Мінськими домовленостями, частиною української території, музейними експонатами. Проте терористи у цьому населеному пункті почуваються вкрай вільно. "Немає команди не відкривати вогонь. Коли хлопці бачать будь-яку загрозу, вони розуміють - на шальках терезів їхнє життя. Отже, зброя не мовчить", - розповів кореспондент Андрій Цаплієнко.

Тактика проста – не давати противникові підвести голову. Розвідка завжди працює. Бійці після одного з рейдів до позицій ворога принесли прапор батальйону «Призрак».

Українці не беруть село, але постійно тиснуть на противника і не завжди зброєю. Зранку втомлених нічним боєм сепаратистів будить гімн Україні. В обід військові передають ворогові екзотичний привіт - щоб тебе почули на ворожій стороні, навіть голосу не треба підвищувати. До ворога відстань у кидок гранати. 

За Жолобок воює місцевий мешканець з позивним «Каспер». Якщо українська армія просунеться бодай на півкілометра вперед, дім «Каспера» повернеться в Україну, а наразі боєць намагається вибити з рідного села колишніх друзів та однокласників. Колишньому односельчанину «Каспер» пропонував снайперські дуель, але той боїться.

Поблизу Жолобка терорист виклали заклик до миру з українцями "Давайте жить дружно хохлы *бучие". У нецензурній манері вони допустили помилки. Принаймні перші три слова гігантського послання говорять про те, що ворог дуже втомився воювати з українцями і пропонує мир у притаманній нахабній формі. Саме це і є вільний переказ нової позиції очільника Кремля, який шукає шанс піти з Донбасу миротворцем, не втративши обличчя. Інше питання, чим Україна готова відповісти на цей сигнал.

Андрій Цаплієнко

ВідеоПросять миру й продовжують обстріл: бійці розповіли про активізацію бойовиків на Луганському напрямку

Залиште свій коментар

Вибір редакції