Бойовики "ДНР" поставили ультиматум чеський гуманітарній організації і дали добу на виїзд

Окупанти хочуть, аби активісти покинули територію.

Бойовики у Донецьку вимагали у чеської гуманітарної організації "Людина у скруті" згорнути її діяльність на окупованому Донбасі.

Керівник організації Шімон Панек заявив, представники бойовиків не повідомили причин , чому відмови в акредитації.

"Нас засмучує, що "керівництво" в Донецьку без будь-яких роз'яснень відмовило нам у доступі до людей, які насправді нашої допомоги потребують, і таким чином порушило міжнародне гуманітарне право", – наводить "Радіо Свобода" цитату Панека.

Своєю чергою, кординатор допомоги Україні Томаш Коціан наголосив, що працівники "Людини у скруті" виконували вимоги окупантів та систематично інформували їх про свою діяльність.

За повідомленням чеських ЗМІ, бойовики вимагали, аби усі гуманітарні працівники "Людини у скруті" впродовж 24 годин покинули окуповану "ДНРівцями" територію. Свій ультиматум терористи висунули вчора, 26 листопада.  

Довідка: чеська організація "Людина у скруті" надає гуманітарну допомогу жителям Донбасу від серпня 2014 року. Тільки впродовж 2016 року чеські гуманітарні працівники допомогли продуктами близько 490 тисячам жителів з непідконтрольних українській владі територій. Також учасники місії надавали допомогу жителям Донеччини у відновленні житла і привозили питну воду.

Нагадаємо, раніше у Донецьку зникла знімальна група російського каналу "Дождь". Кореспонденти Сергій Ерженков і Василь Полонський перестали виходити на зв'язок. Перед зникненням Полонський встиг повідомити редакції, що знімальна група затримана "Міністерством державної безпеки самопроголошеної Донецької народної республіки". Згодом бойовики "ДНР" заявили про те, що "видворили" журналістів російського телеканалу  з підконтрольної їм території.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: