Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бойовики "ЛНР" погрожували відкрити вогонь по місії ОБСЄ, яка виявила в них заборонену зброю

3 січня вони помітили дві 122-мм самохідні гаубиці 2С1 "Гвоздика"

спостерігачі ОБСЄ
Reuters
Бойовики ”ЛНР” погрожували спостерігачам
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявляє, що бойовики "ЛНР" погрожували спостерігачам, які помітили розміщення важкого озброєння в порушення визначених Мінськими угодам місць зберігання такого озброєння.

Про це йдеться у звіті місії.

Зокрема, спостерігачі повідомляють, що 3 січня помітили дві 122-мм самохідні гаубиці 2С1 "Гвоздика", які перебували у нерухомому стані в районі на північ від контрольованого бойовиками "ЛНР" селища Троїцького (31 км на південний захід від Луганська).

Спостерігачі наголосили, що наявність такого озброєння в тому районі суперечить мінським угодам. Вони також додали, що згодом "озброєні члени "ЛНР" сказали покинути той район". 

За словами представників ОБСЄ, бойовики "ЛНР" "погрожували відкрити вогонь по спостерігачах, якщо вони не підкоряться". 

Окрім того, місія спостерігачів зафіксувала за межами визначених місць відведення та зберігання озброєння військову техніку, яка згідно з додатком до Комплексу заходів із виконання Мінських угод має бути відведеною та зберігатися в спеціальних місцях. Зокрема, на військовому полігоні поруч із контрольованим бойовиками села Круглик (31 км на південний захід від Луганська), місія нарахувала 25 танків (Т-64 та Т-72). 

У селі Обільному (21 км на південний схід від Донецька), що контролюється "ДНР", представники ОБСЄ помітили 8 військових вантажівок "Урал", дві з яких тягнули 120-мм міномети, що порушує визначені Мінськими угодами місця для відведення.

Також спостерігачі зафіксували за межами визначених ліній відведення 7 танків поруч з контрольованим з боку "ДНР" селом Тернове (57 км на схід від Донецька). На території, яка перебуває під контролем уряду України, було помічено зенітну установку ЗУ-23-2, яка перевозилася на вантажівці в напрямку південного заходу до села Лебединське (16 км на північний схід від Маріуполя). 

Також Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 10 озброєних бойовиків "ДНР" у селищі КомінтерновеКілька місцевих мешканців (чоловіків і жінок - людей старшого та похилого віку) повідомили про обстріл селища 31 грудня 2015 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції