Бойовики не пускають представників ООН до своїх в'язниць: правозахисники заявляють про ймовірність катувань

Терористи не дозволяють бачитися із ув'язненими для проведення інтерв'ю.

У ООН заявляють, що мають підстави припускати, що  ув'язнені на окупованому Донбасі піддаються катуванням і жорстокому поводженню. Про це йдеться в дев'ятнадцятій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні у період з 16 травня до 15 серпня 2017 року.

Правозахисники наголосили, що не мають доступу до місць позбавлення волі на території, контрольованій озброєними групами, тож не можуть повноцінно оцінити умови тримання під вартою.

Також в ООН розповіли про зафіксований випадок жорстокого поводження з боку бойовиків.

"13 липня 2017 року жінка з вадами слуху, яка публічно критикувала "Луганську народну республіку" у соціальних мережах, була затримана на контрольно-пропускному пункті озброєних груп на маршруті перетину лінії зіткнення у Станиці-Луганській. Протягом 16 днів "міністерство державної безпеки" "Луганської народної республіки" тримало її під вартою без зв'язку із зовнішнім світом. Протягом усього часу тримання під вартою "міністерство державної безпеки", відповідаючи на запити членів її сім'ї, заперечувало сам факт її затримання. Жінку чотири рази допитали без присутності адвоката. Під час одного із допитів їй вивихнули палець із використанням пласкогубців. Також їй погрожували відвести у підвал до затриманих чоловічої статі, де вона проведе "веселу ніч", - йдеться в доповіді.

29 липня її відвезли на той самий контрольно-пропускний пункт та наказали йти на бік, підконтрольний Україні. Розслідування з приводу цієї справи було розпочато Головним управлінням Національної поліції у Луганській області, додали правозахисники.

Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2017 року from tsnua

Залиште свій коментар