Бойовики погодилися включити Козловського у списки полонених на обмін – Геращенко

Попри це сепаратисти зволікають з обміном.

Представники незаконних збройних формувань на Донбасі погодилися включити захопленого ними вченого Ігоря Козловського в остаточні списки полонених на обмін.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала представник України у Тристоронній контактній групі (ТКГ), віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Інша сторона, нарешті, пообіцяла, в т. ч. в форматі ТКГ, що при узгодженні остаточних списків до них включать І. Козловського", - зазначила вона.

Разом із тим, за словами Геращенко, сепаратисти попри проведення верифікації ув'язнених в українських тюрмах спільників, продовжують зволікати з обміном, вигадуючи надумані причини для цього. Через це неможливо узгодити остаточні списки полонених і дату їхнього звільнення.

"ОБСЄ визнала, що верифікація пройшла за всіма міжнародним стандартами і нормами гуманітарного права, при дотриманні конфіденційності. Ми наполягли на участі в засіданні Обмудсмена В. Лутковськоі, яка засвідчила дотримання всіх цих норм. Ми наполягали сьогодні підвести риску під верифікацією і рухатися далі, узгодити остаточні списки і дату звільнення. Інша сторона, натомість, продовжує тягти волинку і вимагає уточнення ще по деяким прізвищам", - написала Геращенко.

Нагадаємо, у січні 2016 вченого Ігоря Козловськоого захопили терористи з "ДНР" за сфабрикованою справою, звинувачуючи в диверсії на користь України. Протримавши полоненого рік та майже чотири місяці в підвалі, трибунал бойовиків ухвалив рішення: ув'язнити українця на два роки та вісім місяців.

ВідеоВ "ДНР" посадили за ґрати українського вченого

Залиште свій коментар