Бойовики приховують кількість українських полонених, щоб надурити весь світ - Геращенко

Насправді, заявляє перший віце-спікер, терористи не розголошують справжнє число бранців.

Бойовики "ЛНР" та "ДНР" приховують інформацію і факти про місцеперебування та кількість українських бранців на своїх територіях, щоб надурити світову спільноту про справжнє число полонених.

Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі мінських переговорів, перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко.

"Перша і ключова проблема, з якою зіштовхується украінська сторона в питанні звільнення заручників - це інформація про їх місцезнаходження. ОРДЛО цинічно приховують інформацію і факти про місцезнаходження і кількість українських бранців на своіх територіях, намагючись надурити весь світ, що начебто там є лише пару десятків заручників. І шантажуючи нас вимогою амністії сотень бойовиків в обмін на лише кілька наших заручників", - зазначила вона у Facebook.

Геращенко наголосила, що українській стороні доводиться "по зернятках" розшукувати інформацію про бранців, щоб мати можливість включати людей в списки на звільнення й вимагати інформацію про їхню долю.

"Сьогодні левову частину роботи гуманітарної підгрупи, де українську сторону представляє також В. Медведчук, ми присвятили саме дискусії про місцезнаходження заручників і надали ОБСЄ переконливий фактаж приховування з боку бойовиків інформації про осіб, що утримують на окупованих територіях. Ми довели факт утримання там як мінімум 14 осіб зі списку заручників, а отже вимагатимемо включення іх до списків на звільнення. І звільнення! І допуску до украінських бранців МКЧХ", - написала Геращенко.

Вона зауважила, що українська сторона так і не отримала відповідь щодо історика Козловського, якого звинуватили в шпигунстві, щодо місцеутримання важкохворого Володимира Жемчугова, про долю затриманого в ОРДЛО співробітника ООН, хоча бойовики обіцяли надати інформацію.

"Щодо процесу звільнення інших ... Я знаю, що всі наші вісті з Мінська дуже чекають мами і родини заручників. І я вам сьогодні так напишу: ми рухаємося. В кількох напрямках, шукаємо, як таки витягти хлопців. Деталей не буде зі зрозумілих причин. ОРДЛО і РФ стоять на вимозі амністії, що блокує насьогодні швидкий процес звільнення, на жаль. Але Україна вважає питання звільнення наших громадян пріоритетом, тут ми готові до компромісів", - додала віце-спікер парламенту.

Також Геращенко розповіла, що гуманітарна група обговорила становище дітей, що постраждали від конфлікту, стан інтернатів для важкохворих лежачих дітей на окупованих територіях, яких Україна готова евакуювати, але зараз наполягає бодай на доступі до цих закладів ЮНІСЕФ і МКЧХ. На економічній підгрупі представники сторін обговорили роботу КПВВ, зокрема, заблоковану бойовиками роботу КПВВ "Золоте". 

"Але ключове і найгарячіше питання - безпека. Є. Марчук надав переконливу інформацію про критичне збільшення обстрілів, порушення режиму тиші. Без вирішення безпекового питання неможливий прогрес в жодному іншому питанні. Тому на всіх групах українська сторона сьогодні як ключове піднімала питання безпеки", - наголосила Геращенко.

Нагадаємо, 29 травня, президент України Петро Порошенко заявив, що наразі тривають переговори про звільнення 25 українців, які перебувають у полоні проросійських бойовиків на Донбасі. За його словами, у переговорах задіяні усі ресурси, у тому числі тристороння контактна група і "нормандський формат".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: