Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бойовики вимагають звільнити понад 80 злочинців, натомість готові віддати лише до 15 заручників - Геращенко

Росія досі не надала відповіді щодо обміну українських політв'язнів на своїх 23 громадян.

Бойовики вимагають звільнити понад 80 злочинців, а натомість готові звільнити не більше 15 заручників-українців, яких утримують на окупованому Донбасі. У ті вісім десятків входять і 23 громадяни Росії, щодо обміну яких на українських політв'язнів Москва досі не дала відповіді.

Про це у Facebook повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Сьогодні в гуманітарній групі у Мінську українську сторону представляли експерти з МінТОТ і СБУ, я була з колегами на дистанційному зв'язку. Як поінформували мене колеги за підсумками, зустріч була, на жаль, безрезультатною. Ми так і не почули відповіді від представників РФ на пропозицію передати їм 23 росіян, засуджених за злочини перед українською державою задля звільнення українців-політв'язнів Кремля. Росіяни стоять на своїй позиції: "Нас там нет". Натомість представники ОРДЛО, повністю контрольовані РФ, включають цих росіян в списки "ополчєнцев", вимагають від української сторони негайного звільнення беркутівців, терористів, росіян, вимагають передати їм більше 80 злочинців і говорять, що віддадуть нам не більше 15 наших громадян. Це неприйнятно", - зазначила Геращенко.

Вона уточнила, що "українська сторона також зробила коректну і компромісну пропозицію для звільнення українців в ОРДЛО, і якби було б бажання з іншої сторони, то наступний етап звільнення відбувся б дуже швидко, ми до нього готові".

Одна з проблем – відсутність інформації про багатьох заручників.

"Їх просто ховають по тюрмах і не дають нам жодного підтвердження їхнього утримання. Немає прогресу в питанні пошуку зниклих безвісти, росіяни категорично відмовляються створювати механізм з Міжнародним комітетом Червоного Хреста для пошуку зниклих (формулювання відмовам: "Нас там нет"). Також безрезультатними були переговори про відкриття КПВВ "Золоте", блоковане бойовиками", - додала Геращенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції