Бойовики затримали місію ОБСЄ у Пікузах і поранили українського військового

Члени моніторингу наголошують на порушенні мінських домовленостей. 

Сьогодні, 10 серпня, бойовики на у селі Пікузи Донецької області затримали групу СММ ОБСЄ і погрожували видалити відео з їхнього безпілотника. Про це повідомили самі спостерігачі на своїй сторінці у Twitter.

У прес-центрі штабу АТО додали, що збройні перешкоди членам моніторингу терористи влаштовують вдруге за останні два дні. Вранці особовий склад ЗСУ розпочав роботи з обстеження ділянки дороги на підконтрольній Україні території, якою було заплановано проїзд Александра Хуга з населеного пункту Пікузи, що на території ОРДО, до Маріуполя.

"Бойовики розпочали обстріл позицій ЗСУ зі стрілецької зброї та залученням снайперів, під час якого отримав поранення військовослужбовець ЗСУ, який здійснював обстеження зазначеної ділянки дороги щодо наявності вибухонебезпечних пристроїв. Слід зазначити, що роботи по розмінуванню проводились при наявних гарантіях безпеки з боку НЗФ ОРДО, які були офіційно передані російською стороною СЦКК", - йдеться у повідомленні штабу.

УКРАЇНСЬКА СТОРОНА СЦКК: НЗФ ОРДО ПРОДОВЖУЮТЬ ЗБРОЙНІ ПРОВОКАЦІЇ ТА ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ ДІЯЛЬНОСТІ СММ ОБСЄ. Українська сторон...

Опубликовано Прес-центр штабу АТО 10 августа 2017 г.

Аби з'ясувати ситуацію з мінами на дорогах для продовження руху до Маріуполя, спостерігачі запустили безпілотник. Біля села Пікузи дрон обстріляли терористи.

"Александр Хуг та співробітники СММ ОБСЄ так і не змогли проїхати в Маріуполь по запланованому маршруту. За інформацією, отриманою від ОБСЄ, 10-го серпня з боку НЗФ ОРДО ніяких заходів по розмінуванню вказаної ділянки дороги не проводились", - вказується у повідомленні.

Натомість в ОБСЄ повідомили, що у Пікузах членів організації бойовики затримали на 20 хвилин і погрожували забрати відео з дрону.

Згодом їх не пустили до підконтрольного "ДНР" Новоазовська. 

Нагадаємо, нещодавно бойовики незаконного збройного формування "ДНР" затримали і більше семи годин утримували водія та вантажівку з обладнанням для камери ОБСЄ. Інцидент стався в окупованому бойовиками селищі Оленівка на Донеччині. У ОБСЄ наголосили, що своїми діями "ДНР" перешкоджає свободі пересування СММ. 

Залиште свій коментар