Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Було більше патріотизму: солдати на передовій порівняли війну в 2014 році з теперішньою

Військові кажуть, що тепер можливості для наступу обмежені командуванням, тому чимало людей пішло з фронту.

За час новорічного-різдвяного припинення вогню на Приазов'ї бойовики облаштували новий укріпрайон, з якого стріляють по українських військових. Бійці ЗСУ відкривають вогонь у відповідь, бо ворог робить вилазки, котрі загрожують життю армійців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На позиціях оборонці України уважно дивляться собі під ноги, бо після ротації ще не звиклися з місцевістю, а сніг може приховувати чимало неприємних сюрпризів. "Тут нерозірваних багато лежить під снігом. Зараз їх не видно, можна наступити і травмуватися. Сіра зона приховує багато неприємностей", - зізнається боєць із позивним "Батя". Йому 47 років, на фронті він від першого року війни та визнає, що за цей час багато змінилося. На його думку, чотири роки тому було більше патріотизму й можливостей бити ворога з усіх калібрів. Але й зараз іти в тил не планує – каже, хоч і збився з ліку, яка це для нього позиція та ротація, воюватиме до переможного кінця. "Мені вже під полтинник. І як говорив Висоцький, ми книжні діти. Значить, я правильні книжки читав, якщо я тут", - каже він. І додає, що на небезпеку не зважає. "Краще не в ліжку і не від горілки чи застуд. Краще рідну неньку захистити", - вважає "Батя".

ВідеоНа фронті бойовики за час перемир'я облаштували новий укріпрайон та обстрілюють військових

Бойовики стріляють в сторону українських військових, попри те, що недалеко розташований спостережний пост ОБСЄ. Бійці ЗСУ відкривають вогонь виключно у відповідь, змушуючи окупантів потрошку відступати з української землі.

На фронті бойовики за час перемир'я облаштували новий укріпрайон та обстрілюють військових

Останній рік на цій ділянці фронту ворог не гаяв часу та зі знанням справи звів інженерні укріплення – тунелі, цілі підземні сховища й десятки тон залитого бетону у вогневі точки. "У них опорні пункти вириті по нормативах, по стандартах, що не можуть робити звичайні шахтарі і люди, які не розбираються у військовій тактиці, а саме люди, що вміють воювати", - наголошує боєць із псевдо "Вуйко". Військові кажуть, що спеціалісти з РФ, які навчили бойовиків правильно будувати укріплення, тепер наводять артилерію на українські села та позиції воїнів. "Єдине, що вони можуть показати, що це їх єдиний і останній рубіж. Якщо ми цей рубіж проломимо, далі позаду в них нічого немає. Ні майбутнього, ні щастя", - вважає боєць на прізвисько "Сідий".

Українські солдати та сержанти не приховують, що за час війни змінився не один командир батальйону та бригади, але кістяк воїнів, які несуть службу на передовій та реально воюють, лишився незмінним. Люди, які пройшли горнило війни і знають, як це слід робити, досі на передовій. І вони свідомі своєї місії. "А хто, крім нас", - посміхаються бійці.

Кореспондент ТСН Руслан Ярмолюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції