Бунт військових. Чому бійцям на полігоні "Широкий Лан" увірвався терпець і вони пішки пішли до прокуратури

Після розголосу скандалу військове керівництво та волонтери вже налагодили побутові умови військових.

Півсотні бійців 53-ї окремої механізованої бригади цього тижня поставили на вуха все командування Збройних сил. Вояки рушили пішки з Широколанівського полігону до військової прокуратури в Миколаєві. Бо – урвався терпець.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Вони по 8-10 місяців були на передовій у зоні АТО. На "Широкий Лан" передислокувалися з полігона Дніпропетровщини. І потрапили в нелюдські умови. Усі разом мусили жити в одному наметі. На 30 ліжках – 150 бійців. Спали на снігу. Не мали харчів, питної води і навіть дров. Старші командири на скарги не реагували. Тож, вояки вирішили достукатися до вищого армійського керівництва.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею про бездіяльність військової влади.

Командир бригади пояснює – причина того, що 3-ій батальйон опинився без нічого серед поля, - у збої логістики. Спершу прибув бойовий склад і лише за три дні почала надходити господарча частина, де були намети та харчі. А мало бути синхронно.

У середу з бійцями-бунтівниками зустрічається начальник Генерального штабу Віктор Муженко. Констатує, під час передислокації великих військових частин бувають збої, але командири для того і існують, щоб на місці зорієнтуватися і забезпечити бійців найнеобхіднішим.

Тим часом логістичних збоїв і дефіциту спілкування не витримали бійці інших підрозділів. Обурення почало ширитись. Солдати твердять, суворі побутові умови – це скоріше правило, ніж виняток. Усіх просять пересвідчитися: в сусідніх батальйонах не краще ніж, в третьому. Біду в третьому помітили, бо він наважився на відкритий протест.

До суботи начальник Генерального штабу ставить завдання перед комбригом – нарешті закінчити передислокацію і повністю облаштувати польовий табір. На допомогу, як завжди стали волонтери.

У суботу їдемо перевіряти. Обійшли з півсотні наметів в різних підрозділах. Особисто впевнилися – військово-польове життя стало терпимим. Водогін та лінію електропередач обіцяють запустити наступного тижня. Воду завозять, струм – від генераторів по годинах. Бійці звітують, що тепер у них все добре. Запевняють, попри чутки – проти них жодних санкцій. А от, скаржаться, що їхнього ротного, який єдиний з усіх шукав для них їжу, – покарали. У командувані кажуть, ротний покараний разом з усіма командирами. Щоб наступного разу був більш наполегливим. Бо, як правило, проблеми забезпечення вирішуються на його рівні.

Найбільша проблема, зазначають військові, – багнюка: ні пройти, ні машиною проїхати. Дуже сиро і холодно. Землі не дає висохнути дощ, який періодично йде вже другий день. Через сирість чимало бійців хворіють.

Волонтери переконують, що всіх цих проблем не було б, якби в армії нарешті змінили підходи до стандартів побуту солдатів. Кожна бригада щоразу приїздить у чисте поле полігону ніби вперше, в жахливі умови. Витрачаються мільйони бюджетних і волонтерських коштів на облаштування. І це замість того, щоб один раз зробити стаціонарні майданчики з усіма необхідними комунікаціями. Замість того, аби кидати солдат у багно.

Волонтери та бійці сподіваються, що командування зробить висновки з цього інциденту. І не обмежиться тільки покараннями. Бо це найпростіше рішення і, як правило, не рятує від голоду, холоду і наступного бунту.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Лілії Родіної.

ВідеоЯк бійцям вдалося виграти війну за людські умови на полігоні Широкий Лан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: