Бунт військових. Чому бійцям на полігоні "Широкий Лан" увірвався терпець і вони пішки пішли до прокуратури

Після розголосу скандалу військове керівництво та волонтери вже налагодили побутові умови військових.

Півсотні бійців 53-ї окремої механізованої бригади цього тижня поставили на вуха все командування Збройних сил. Вояки рушили пішки з Широколанівського полігону до військової прокуратури в Миколаєві. Бо – урвався терпець.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Вони по 8-10 місяців були на передовій у зоні АТО. На "Широкий Лан" передислокувалися з полігона Дніпропетровщини. І потрапили в нелюдські умови. Усі разом мусили жити в одному наметі. На 30 ліжках – 150 бійців. Спали на снігу. Не мали харчів, питної води і навіть дров. Старші командири на скарги не реагували. Тож, вояки вирішили достукатися до вищого армійського керівництва.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею про бездіяльність військової влади.

Командир бригади пояснює – причина того, що 3-ій батальйон опинився без нічого серед поля, - у збої логістики. Спершу прибув бойовий склад і лише за три дні почала надходити господарча частина, де були намети та харчі. А мало бути синхронно.

У середу з бійцями-бунтівниками зустрічається начальник Генерального штабу Віктор Муженко. Констатує, під час передислокації великих військових частин бувають збої, але командири для того і існують, щоб на місці зорієнтуватися і забезпечити бійців найнеобхіднішим.

Тим часом логістичних збоїв і дефіциту спілкування не витримали бійці інших підрозділів. Обурення почало ширитись. Солдати твердять, суворі побутові умови – це скоріше правило, ніж виняток. Усіх просять пересвідчитися: в сусідніх батальйонах не краще ніж, в третьому. Біду в третьому помітили, бо він наважився на відкритий протест.

До суботи начальник Генерального штабу ставить завдання перед комбригом – нарешті закінчити передислокацію і повністю облаштувати польовий табір. На допомогу, як завжди стали волонтери.

У суботу їдемо перевіряти. Обійшли з півсотні наметів в різних підрозділах. Особисто впевнилися – військово-польове життя стало терпимим. Водогін та лінію електропередач обіцяють запустити наступного тижня. Воду завозять, струм – від генераторів по годинах. Бійці звітують, що тепер у них все добре. Запевняють, попри чутки – проти них жодних санкцій. А от, скаржаться, що їхнього ротного, який єдиний з усіх шукав для них їжу, – покарали. У командувані кажуть, ротний покараний разом з усіма командирами. Щоб наступного разу був більш наполегливим. Бо, як правило, проблеми забезпечення вирішуються на його рівні.

Найбільша проблема, зазначають військові, – багнюка: ні пройти, ні машиною проїхати. Дуже сиро і холодно. Землі не дає висохнути дощ, який періодично йде вже другий день. Через сирість чимало бійців хворіють.

Волонтери переконують, що всіх цих проблем не було б, якби в армії нарешті змінили підходи до стандартів побуту солдатів. Кожна бригада щоразу приїздить у чисте поле полігону ніби вперше, в жахливі умови. Витрачаються мільйони бюджетних і волонтерських коштів на облаштування. І це замість того, щоб один раз зробити стаціонарні майданчики з усіма необхідними комунікаціями. Замість того, аби кидати солдат у багно.

Волонтери та бійці сподіваються, що командування зробить висновки з цього інциденту. І не обмежиться тільки покараннями. Бо це найпростіше рішення і, як правило, не рятує від голоду, холоду і наступного бунту.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Лілії Родіної.

Як бійцям вдалося виграти війну за людські умови на полігоні Широкий Лан

Півсотні бійців 53 окремої механізованої бригади цього тижня поставили на вуха все командування Збройних сил. Вояки рушили пішки з Широколанівського полігону до військової прокуратури в Миколаєві відстоювати своє право бодай на теплу їжу та питну воду на місці дислокації. Журналісти дізналися, як розв’язалася ситуація.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: