Через непотрібний штурм Іловайська не вдалося перешкодити утворенню “ЛНР”, - Муженко

Через непотрібний штурм Іловайська не вдалося перешкодити утворенню “ЛНР”, - Муженко

Фото: Facebook

Колишній начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що штурм Іловайська у 2014 році, який призвів до трагічної загибелі сотень українських бійців, не мав стратегічного значення.

У штурмі міста Іловайська (Донецька область) у серпні 2014 року не було сенсу, натомість українській армії слід було звільняти Луганськ, щоб не допустити утворення “ЛНР”. Таку думку висловив ексочільник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко в інтерв'ю виданню “День”.

За його словами, у той час Іловайськ не мав стратегічного значення, тому туди, з ініціативи керівництва МВС, відправили добровольчі батальйони, а не підрозділи ЗСУ.

“Ця операція не мала того значення, яке їй приділялося. Тоді планувалося звільняти Луганськ. Не було б Іловайська - був би звільнений Луганськ. А якби звільнили Луганськ, то не було б жодної "ЛНР"", - зазначив Віктор Муженко.

Генерал переконаний, що в штурмі, який закінчився трагедією для української армії, не було сенсу. "У цьому штурмі не було необхідності. Він нам нічого не давав. Звичайно, це був вузол, через який йшли поставки техніки і озброєння з Росії. Але коли ми перерізали залізницю в районі Кутейниково (а Іловайськ розташовується вище), в штурмі Іловайська не було сенсу", - підкреслив колишній начальник Генштабу.

Водночас Віктор Муженко відзначив хаотичність цього наступу, до якого ні командування задіяних підрозділів, ні особовий склад не були підготовленими.

"Там були добровольчі батальйони, які ні Генеральному штабу, ані штабу АТО не підпорядковувалися взагалі. Керівництву АТО взагалі не було відомо точну кількість залучених бійців. Батальйон МВС “Азов” зайшов в Іловайськ і вийшов, “Шахтарськ” - зайшов і вийшов. Тобто була дезорганізація, відсутність управління і планування бою, не налагоджена взаємодія, і як результат - хаос. Неповні роти називалися батальйонами", - перелічив прогріхи генерал.

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області після запеклих боїв та штурму міста добровольчими підрозділами. Коридор, яким, згідно з домовленістю, повинні були виходити українські бійці обстріляли російські військові. За офіційними даними, під Іловайськом загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 вважаються зниклими безвісти. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація