Через війну на Донбасі діти та вчителі в 3500 закладах освіти майже щодня стикаються з небезпеками — ЮНІСЕФ

Через війну на Донбасі діти та вчителі в 3500 закладах освіти майже щодня стикаються з небезпеками — ЮНІСЕФ

Facebook/ЮНІСЕФ Україна

ЮНІСЕФ закликає посилити захист шкіл на сході України.

Від початку у 2014 році бойових дій на Донбасі було пошкоджено або зруйновано понад 750 шкіл і дитячих садків. Через конфлікт, що триває вже сьомий рік, діти та вчителі в 3 500 закладах освіти майже щодня стикаються з небезпеками, які загрожують їхньому життю й добробуту.

Про це у середу, 9 вересня, повідомляє пресслужба Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

За даними організації, також багато інших закладів освіти були змушені зупиняти навчальний процес через посилення атак. Майже 400 тисяч дітей ходять до шкіл, розташованих поблизу лінії розмежування, де обстріли та надзвичайне забруднення мінами загрожують їхньому життю та добробуту.

Також повідомляється, що протягом попереднього навчального року було зареєстровано 19 атак на школи. П’ять із них трапилися у квітні 2020 року. Під час одного із інцидентів 17-річна дівчина отримала поранення осколками на шкільному подвір’ї.

"Попри те, що протягом останніх двох місяців не було зафіксовано атак на школи, діти продовжують навчатися в мілітаризованому середовищі. За останніх два роки кількість випадків, коли військові позиції розміщувалися менш як за кілометр від чинних закладів освіти, зросла порівняно з аналогічним періодом. Згідно з доповіддю СММ ОБСЄ, у 2019 році 36 закладів освіти по обидва боки від лінії зіткнення розташовувалися поблизу військових об’єктів", — йдеться у повідомленні.

В ЮНІСЕФ зазначають, що така безпосередня близькість військових об’єктів створює серйозну небезпеку для дітей, вчителів та їхніх родин: "Життя в умовах конфлікту має руйнівний вплив на психологічне та соціальне благополуччя цілого покоління дітей, що зростають на сході України".

У зв'язку із цим ЮНІСЕФ закликає посилити захист шкіл на сході України.

"ЮНІСЕФ закликає пришвидшити впровадження Декларації про безпеку шкіл в Україні у Міжнародний день захисту освіти від атак, який було запроваджено Генеральною асамблеєю ООН у 2020 році. У листопаді 2019 року Україна стала сотою країною, яка підписала Декларацію про безпеку шкіл і взяла на себе зобов’язання вжити конкретних заходів для захисту учнів, освітян та освітніх установ під час збройного конфлікту", — йдеться в повідомленні.