Черниш розповів про радіаційну небезпеку на Донбасі

Черниш розповів про радіаційну небезпеку на Донбасі

Фото: Getty Images

За словами міністра, на окупованій території є небезпечний з точки зору радіації об'єкт.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів про те, що на Донбасі існує радіаційна загроза. 

Про це він заявив у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, на Донбасі є небезпечний з точки зору радіації об'єкт. Зокрема, так званий об'єкт "Кліваж", де 1979 року був проведений невеликий ядерний вибух потужністю 0,3 кт.

"Вибух був проведений на шахті "Юнком" на глибині близько 900 м, його метою було припинення накопичення метану в стовбурах шахти. В результаті вибух не допоміг, і через рік на шахті знову стався викид метану. Раніше на шахті діяла система відкачування води, яка не допускала її до зони вибуху. Зараз же шахта розташована на непідконтрольній території, відповідно, жодний моніторинг ситуації на ній не проводиться. Ми точно не знаємо, що там відбувається, які можуть бути наслідки зупинки відкачування води. Гідрологічна модель території невідома", - наголосив Черниш.

Він зауважив, що традиційно ситуація з екологією на Донбасі була складна.

"Старі проблеми накопичуються і загострюються. Такі проблеми носять різноплановий характер: якість питної води, неконтрольована вирубка лісів, знищення флори і фауни. Багато там і промислових об'єктів, які вважалися небезпечними ще в радянські часи", - каже міністр. 

Нагадаємо, Тука заявив про необхідність відселення людей через підвищення радіації на Донбасі. Там триває підвищення рівня радіації у природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води, що призведе, за аналітичними матеріалами НАН України, до розповсюдження її не тільки на контрольовані території України, а й на територію Росії. 

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"За результатами доповіді, можу сказати, що Донбас вже приречений протягом максимум 10 років. Вже розпочались такі процеси, які локалізувати неможливо в принципі", - сказав Тука. Крім підвищення рівня радіоактивності, на сьогодні вже є небезпечні відмінності і в рівнях мінералізації води Сіверського Донця. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація