Чому артилеристи подають команду "Триста, тридцять, три" замість "Вогонь"

Чому артилеристи подають команду "Триста, тридцять, три" замість "Вогонь"

Що це за команда "Триста, тридцять, три" і чому її подають в артилерії / Фото: armyinform.com.ua

Переглядаючи відео, де працює українська артилерія, часто можна почути команду: "Батарея, залпом: триста, тридцять, три!". ТСН.ua розповідає, що означає команда "300, 30, 3" і чому її використовують замість "Вогонь".

Під час залпу артилерії частіше, аніж класичне "Батарея, вогонь!", можна почути саме команду "Триста тридцять три". Чому так?

Щоб зрозуміти, можна розглянути простий приклад.

Уявіть, що в розпорядженні підрозділу є шість одиниць знаряддя - батарея. Їм всім треба дати команду на одночасну стрілянину з усіх стволів. Знаряддя в бойових умовах розташовують на певній віддалі одне від одного, а тому під час канонади старшого офіцера, який і подає команду, можуть просто не почути.

Звичайно, команда "Вогонь" - проста, не потребує багато часу, зрозуміла всім. Однак під час бойових дій досить складно робити по ній одночасний постріл з усіх стволів (тобто залпом). Тим більше, що існує і людський фактор: один навідник може вистрілити на початку команди, а інший - дочекатися її завершення. А хтось взагалі не почує цього одного слова.

Триваліша і рівномірніша команда - набагато зручніша. Адже вона дає змогу навідникам підготуватися заздалегідь, а потім зробити постріл залпом.

І для цього обрали команду "300, 30, 3", яка йде відразу за словами "Батарея, залпом". Постріл відбувається одночасно зі словом "три". На практиці це виглядає, приблизно, так:

Навіть в XXI столітті команди подають голосом. А такий простий сигнал як "триста, тридцять, три" є зрозумілим і досить довгим, щоб всі могли підготуватися. Завдяки йому вдається отримати максимальну синхронність.

Читайте також:

  • Гаубиця M777: основні характеристики
  • САУ Богдана: ціна, основні характеристики та історія створення
  • САУ DITA з безпілотною баштою: основні характеристики артустановки
  • САУ Zuzana 2: історія створення, основні характеристики, де застосовується
  • САУ Caesar: характеристики французької артустановки на колесах, де її можна використовувати
  • САУ М109: американська самохідна артилерійська установка, яка може посилити українську армію

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Озброєння та армія
Наступна публікація