Чому Росія провалила наступ у Харківській області: пояснення аналітиків

Чому Росія провалила наступ у Харківській області: пояснення аналітиків

ЗСУ тримають оборону на фронті / Фото: Associated Press

Обмеженість людських ресурсів не дозволила російським військам досягти більш глибокого проникнення в області.

Передчасний початок російських наступальних операцій підірвав успіх Росії на півночі Харківської області. 

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що 10 травня російським військам вдалося досягти тактично значних успіхів у менш захищених районах Харківської області. 

Водночас аналітики додають, що російські війська розпочали свою наступальну операцію на півночі Харківської області з обмеженими силами і ще не перекинули туди значні резерви, що призвело до зниження темпів російського просування і наступальних операцій.
"Таке зниження темпів, ймовірно, надає українським військам тактичні можливості для контратак, хоча українські війська ще не здійснюють обмежену контрнаступальну операцію", – йдеться у звіті.

ISW припускає, що російські війська розпочали наступальну операцію на півночі Харківської області раніше запланованого терміну, використовуючи недостатню кількість особового складу, сподіваючись закріпитися до того, як прибуття на фронт військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки зробить це завдання ще більш важким.

Ймовірно, передчасний початок російських наступальних операцій підірвав успіх Росії на півночі Харківської області.

Нагадаємо, видання The Economist у своєму матеріалі зазначало, що російські окупанти планували взяти Харків у напівоточення та тримати місто на вогневому контролі артилерії. Проте їхнім планам завадила швидко перерозподілена 92-га бригада ЗСУ.

Аналітик американського Інституту вивчення війни Джордж Баррос вважає, що США здатні швидко змінити ситуацію на Харківському напрямку, якщо дозволять українській армії бити американською зброєю по території Росії.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація