Чому війна на Донбасі спалахнула з новою силою. Три основні причини загострення

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чому війна на Донбасі спалахнула з новою силою. Три основні причини загострення

Фото: Reuters

Офіційних версій активізації бойовиків немає.

Офіційних заяв щодо причин, чому на початку лютого бойовики випустили по Авдіївці рекордну за вісім місяців кількість снарядів, немає. Тому політики, дипломати, спеціалісти увесь тиждень називали найімовірніші версії загострення на Донбасі. Чесно кажучи, їх безліч. Але всі вкладаються у три основні.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

І перша можлива причина - це так званий "повзучий наступ" української армії. Саме постійні тактичні перемоги українських бійців на лінії розмежування виводять з себе як маріонеткових командирів терористів, так і Кремль. Формально всі території українська армія займає згідно з мінськими картами розмежування. Але насправді вони давно були зайняті окупантами.

Друга причина, яку обговорювали в засобах масової інформації, - атака бойовиків. Її могли спровокувати і їхні внутрішні причини. Зокрема, зменшення фінансування терористів з Росії. І - недавня блокада донецької залізниці українськими ветеранами АТО. Серед версій також - тиск Кремля на Ріната Ахметова через небажання його йти на умови Москви щодо розподілу контролю над "Опозиційним блоком". А в Авдіївці розташований важливий для металургійного бізнесу Ахметова коксохімічний завод.

І ще одна версія, що має право на існування. Київ і Москва намагаються використати час політичної непевності на свою користь. З одного боку Путін випробовує реакцію Трампа на війну в Україні. Світ не знає позиції нового президента США щодо Донбасу і Кремль сподівається, що зможе довести: це Україна порушує Мінські домовленості і хоче вирішити питання війною. З іншого боку - загострення на Сході може бути корисним для Банкової. Як для консолідації суспільства всередині країни, так і нагадуванням світу, що переключився на власні справи і все частіше думає про зняття санкцій з Росії.

Так чи інакше - війна триває. Війна, про яку усі почали трохи забувати. І як показала Авдіївка, вона може повернутися в будь-який момент.

Основні причини різкого загострення ситуації на Донбасі

Основні причини різкого загострення ситуації на Донбасі

Наступна публікація