Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Цигарки звідти, їжу туди: що возять контрабандисти через лінію розмежування на Донбасі

Прикордонники кажуть, що часто знаходять зброю в схованках.

Через КПВВ "Гнутове" на межі ОРДЛО регулярно намагаються провезти контрабанду. З окупованих територій найчастіше вивозять цигарки і зброю, а туди з вільної України намагаються протягнути побільше продуктів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прикордонники на нулі – очі та вуха КПВВ. Своїми спинами бійці закривають пропускний пункт і довгі вервиці людей на ньому від обстрілів бойовиків. "Під час функціонування КПВВ, це година 9:00, 10:00 або обід – вони знають, скільки людей приїхало з їхньої території і скільки людей перетинає в цей час лінію розмежування. І починають здійснювати обстріли як мінометами, так і кулеметами", - каже комендант ОБПК "Сартана" Станіслав Керод. Розриви мін у полях було добре чути – ворог попри те, що працюють спостерігачі місії ОБСЄ, не змовкає навіть удень. Кулі і міни свистять просто над головами людей на пропускному пункті. "Так доводилось нам ховати людей у своїх укриттях і бліндажах, бо люди не встигали добігти до КПВВ", - зізнається старший зміни прикордонних нарядів з вогневого прикриття Михайло Федоренко.

ВідеоКонтрабандисти з боку бойовиків намагаються провезти цигарки та зброю через КППВВ "Гнутове"

Від нас, натомість, везуть харчі від риби до картоплі. На підконтрольній Україні території дешевше, кажуть жителі окупованих земель. Через лінію розмежування щодня ходять до 5 тисяч місцевих. 

Контрабандисти з боку бойовиків намагаються провезти цигарки та зброю через КППВВ "Гнутове"

Автобуси з окупованої території зупиняються перед виїздом з того боку, далі пасажири або пішки, або попутними авто. "Пункт в’їзду і виїзду Гнутово перетинає за добу до 5 тисяч осіб і близько тисячі транспортних засобів", - звітує прес-офіцер Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко. І людей, і вантаж треба ретельно оглянути і перевірити. "Ми перевіряємо ці балони на наявність газу, щоб не було там схованок у цих баллонах", - пояснює один із працівників ДПСУ. Найчастіша контрабанда через КПВВ – цигарки. Однак зазвичай до нас люди з непідконтрольних територій їдуть з порожніми руками – за товаром або пенсіями.

Чоловік із окупованого Сніжного з Маріуполя віз на той бік рибу. Каже, у нас продукти дешевше, ніж на ворожому боці. Морожена риба не заборонена для перевезення, але на вагах понад 150 кілограм. Автомобіль розвертають через перевищення допустимої ваги. В таких випадках люди мусять продати частину товару на підкоронтрольній землі України, решту знову повезуть через пропускний пункт. І так – майже щодня.

Кореспондент ТСН Руслан Ярмолюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції