Ціле місто на Дніпропетровщині через борги може залишитись без води: люди не сплачують від початку війни

Дата публікації
Перегляди
7610
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціле місто на Дніпропетровщині через борги може залишитись без води: люди не сплачують від початку війни

Фото: pixabay.com

Ціле місто Новомосковськ на Дніпропетровщині може залишитися без води або з погодинним її подаванням, і це при тому, що бойових дій на його території немає.

Там мешкають близько сімдесяти тисяч жителів, які заборгували водоканалу 11 мільйонів гривень. Половина суми набігла за останні три місяці, йдеться в ТСН.

Юлія миє посуд поспіхом, бо намагається економити. За воду їхня родина із трьох людей сплачує мінімум 500 гривень на місяць. Їм пощастило, обоє з чоловіком працюють, тож боргів не накопичують. 

«Є такі розмови, що зараз війна і війна все спише, я вважаю, що це помилка, нам дуже пощастило, хоч ми і знаходимось недалеко від фронту, але у нас є всі комунальні блага»,- каже жінка.

У дворі сусідки Юлії саме обговорюють проблему, а заодно і високі тарифи, низький тиск у трубах і неспроможність людей через війну повністю сплачувати за комуналку. «Тариф дуже високий, 46 гривень у нас тариф, це лише холодна вода», - кажуть люди.

На насосній станції Новомосковська воду з обласного центру перекачують до міста і навколишніх сіл. Однак невдовзі агрегати можуть зупинитися. «Можлива зупинка постачання електроенергії, також може бути обмеження подачі води», - зазначаються на станції.

Адже борг населення від початку повномасштабного вторгнення стрімко зростає. «За 2021 рік заборгованість населення зросла на 6,2 мільйони гривень, а за 3 місяці 2022 року - на 5,9 мільйона гривень», - кажуть на місцевому водоканалі.

Новомосковськ винен Дніпроводоканалу майже 11 мільйонів гривень, повернути вимагають вже і попереджають – не сплатите борг, вода буде лише кілька годин на добу. «Почнемо працювати більш жорстко з тими, хто навмисно не платить за воду, маючи на це можливість. Хто в Новомосковську, хто має роботу, має дохід, хто є підприємством і за воду не сплачує», - твердить міський голова Новомосковська Сергій Рєзнік.

Зараз хоч і діє заборона на повне відключення комунальних послуг, однак сплачувати за комірне мають і внутрішньо переміщені особи, і ті, хто виїхали за кордон - пояснюють юристи. Звільняються від комуналки лише ті, хто через війну втратив квартиру чи будинок.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація