Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Демілітаризація не принесла миру: поблизу Катеринівки на Луганщині досі стріляють

Демілітаризація не принесла миру: поблизу Катеринівки на Луганщині досі стріляють

Військові кажуть, що бойовики навіть заходять у село і провокують вогонь на мирних жителів.

Жителі демілітаризованої Катеринівки замість обіцяної їм тиші чують стрілянину та запевняють, що про припинення вогню мови немає. Однак люди говорять це не на камеру, бо бояться бойовиків, позиції котрих розташовані впритул до селища, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Катеринівка стала нейтральною зоною внаслідок обопільного відведення військ у тестових районах на Луганщині. Сторони конфлікту мали відійти на кілометр кожна, однак українські військові кажуть, що ці домовленості виконані тільки з боку ЗСУ. "Заходять у хати, година перша-друга ночі, починають обстрілювать. З самого села", - каже боєць 24-ї бригади з позивним "Охоронець".

Відео Жителі Катеринівки розповіли, як проходить "режим тиші" у зоні розмежування військ

Місцеві жителі нібито демілітаризованого села бояться виходити на вулиці. На воротах розбомбленого ще у 2014 році подвір'я – свіжі дірки від куль. Люди неговіркі та вимагають вимикати телекамери. Пояснюють, що знаходяться між двох вогнів, тож кожне зайве слово може вартувати життя. Зізнаються, що в контрольовану бойовиками сторону ходити не наважуються, бо там усе заміновано. Взагалі намагаються зайвий раз із власного подвір'я не виходити, хіба що за продуктами. Старожили досі не можуть зрозуміти, в якому статусі тепер їхнє село – сіра зона, Україна чи окупована територія. Та це вже й байдуже. "Тільки щоб не стріляли. А то стріляють, гади. Роботи нема, без роботи сидимо", - кажуть місцеві.

Єдине, без чого реально важко людям – це лікарня. Вона лишилася в Первомайську, а лікар приїздить у Катеринівку лише двічі на тиждень. Попри те, що в Катеринівці немає українських військових, єдині прапори, як там майорять – українські.

Раніше про жахи війни розповіли в Красногорівці. Там школярів не так ретельно вчать традиційним наукам, як навичкам, потрібним у воєнний час: розпізнати міну, надати першу медичну допомогу пораненому. Вони знають, як поводитися при евакуації, чого неможна в жодному разі чіпати. "Круглий камінь, плюшевий ведмедик. Всередині може бути граната. У мене так подружка взяла – в неї батько вихопив, і в руці розірвалася", - розповідають школярі. Ситуацію діти оцінюють по зеленій і червоній смугах скотчу на стінах. Ними позначено рівень, вище якого не варто підніматися під час тих чи інших видів бомбардувань.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції