Демобілізованих "кіборгів" змусили оббивати чиновницькі пороги для отримання довідок та грошей

Сьогодні біля Міністерства оборони зібралися семеро військових.

Демобілізовані бійці 90-го батальйону, які до останнього захищали Донецький аеропорт, не можуть домогтися від держави ні грошей за бойові виходи, ні навіть документів, аби стати на біржу праці. Із важкими контузіями, кульовими та осколковими пораненнями вони місяцями лежали у шпиталях, але замість того, щоб проходити реабілітацію, хлопцям доводиться оббивати чиновницькі пороги, йдеться у сюжеті Мар'яни Бухан у випуску ТСН.19.30

Один з кіборгів – Руслан Боровик - розповів, що після демобілізації держава забула про військових. У зоні АТО, в найгарячішій точці минулої зими, Руслан був гранатометником. Із собою окрім зброї завжди носив фотоапарат. Усі найвідоміші кадри Донецького аеропорту – його. Саме там – в аеропорту – Руслан зазнав поранення – кулю в стегно і важку контузію із частковою втратою слуху.

Він зазначив, що через різкі болі в голові не може їздити в транспорті.

Після поранення і кількох місяців у шпиталі Руслан разом з побратимами повернувся на службу. Оборону біля Донецька тримали до кінця літа. На день десантників президент вручив їм медалі. Але вже після дембеля – у вересні – про 90 батальйон можновладці забули.

Сьогодні біля Міністерства оборони зібралися семеро найздоровіших хлопців. Це ті, хто може ходити, кому лікарі з тіла вийняли майже всі осколки, і контужені. Кожному з них держава не заплатила по кілька десятків тисяч гривень – так званих бойових та госпітальних.

Кіборг Олег Гервас каже, що вони хочуть отримати документи від Міноборони, які військові мали отримати ще після демобілізації. Зараз вони мають проблеми із службою зайнятості та з оформленням пенсії. Також не можуть оформити інвалідність. Однак виявилося, що у відомстві на бійців ніхто не чекав та ніхто не вийшов до них. 

Лише за чотири години очікування, до кіборгів вийшов чиновник, що назвався підполковником. Забрав одного з бійців, довго слухав і запропонував: усі "кіборги" мають написати йому листа, в якому кожен викладе свої проблеми. А далі треба почекати. Чиновник запевнив – не довго.

ВідеоДемобілізовані бійці 90 батальйону оббивають чиновницькі пороги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: