День пам'яті захисників України: як згадували про загиблих і події Іловайського котла
Цей день 2014 року - один з найкривавіших в історії України.

У суботу, 29 серпня, в Україні відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Рідні і близькі тих, хто загинув в останні шість років під час боїв на українському Донбасі, вшановували їхню пам'ять. Цей день - один з найкривавіших в історії України. Зранку 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла загинуло 220 українських воїнів-добровольців.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
У Києві напередодні Дня пам'яті захисників України до Михайлівського собору привезли близько сотні соняхів в горщиках. Влітку 2014 року на Донбасі не прибирали поля. Українських добровольців російська армія розстрілювала під Іловайськом у соняшниках. Тому саме ці квіти вже шостий рік є символом російсько-української війни.
Офіційні урочистості в День пам'яті із самого ранку тривали біля Міністерства оборони. 223 рази військові вдарили в дзвін Пам'яті і вистрілили в небо. Офіційно стільки українців загинули в степах Донбасу 29 серпня. Майже всі з них - під час виходу з Іловайська у 2014-му.
Відео День пам'яті захисників України: як згадували про загиблих бійців Іловайського котла
День пам'яті захисників України. Рідні і близькі тих, хто загинув в останні шість років під час боїв на українському Донбасі, вшановують їхню пам'ять. Цей день - один з найкривавіших в нашій історії. Зранку 29 серпня 2014 під час виходу з Іловайського котла загинуло 220 українських воїнів-добровольців. Як згадували про загиблих і ті події сьогодні – дивіться.

Іловайськ - одна з найтрагічніших сторінок новітньої української історії. Влітку 2014 року добровольці і військові місто за містом звільняли український Донбас від проросійських бойовиків. В Іловайську бої тривали майже місяць аж поки на допомогу бойовикам не прийшли регулярні російські частини. Місто взяли в котел. Росіяни обіцяли випустити українців так званим "зеленим коридором". Зранку 29 серпня колони сформувалися і вирушили. Російські війська відкрили вогонь фактично впритул.
Тим коридором виходив і Ігор Михайлишин. Сьогодні він разом із побратимами з батальйону "Донбас" зустрівся на Михайлівській площі біля стіни пам'яті. Каже, для нього події шестирічної давнини - це не про трагедію, а про героїзм.
"Я виходив в колоні через Червоносільське. Ми напоролися на російську засаду і ми не здалися без бою. У нас ще тривав 36-годинний бій, в якому ми повністю знищили російську засаду, захопили їхні танки", - розповів ветеран.
Біля стіни пам'яті збиралися не лише ті, хто вийшов з Іловайська. 29 серпня вже другий рік - День пам'яті для всіх, кого торкнулась російсько-українська війна на Донбасі. Там лунали "Пливе кача" і гімн України. Рідні загиблих несли до стіни квіти і кожен долонею накривав найдорожчу світлину.
Нагадаємо, що у шості роковини Іловайської трагедії Офіс генерального прокурора України представив результати дослідження в рамках кримінального провадження обставин, а також причин та наслідків цих подій. Згідно із висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ.