Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Дії РФ є юридично нікчемними": МЗС засудило початок видавання російських паспортів жителям ОРДЛО

Українські дипломати сподіваються, що нові санкції проти Росії не за горами.

Початок видавання паспортів РФ жителям тимчасово окупованих територій українського Донбасу є підставою для застосування санкцій проти російської влади. Так вважають у вітчизняному Міністерстві закордонних справ.

"Такі дії РФ є юридично нікчемними, вони не мають жодних правових наслідків і не визнаватимуться ні українською стороною, ні світом", - переконані дипломати.

У зовнішньополітичному відомстві висловили готовність посприяти покаранню ініціаторів цих дій у російських структурах. "МЗС України продовжуватиме працювати з нашими міжнародними партнерами з метою застосування до причетних до процесу т.зв. спрощеної паспортизації жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей секторальних санкцій, а також розширення міжнародних персональних санкцій", - наголосили у МЗС.

Фотогалерея Бойовики випробували на Донбасі "новинки" російського оборонпрому (5 фото)

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

ВідеоВласникам російських паспортів на окупованому Донбасі можуть заборонити в'їзд до ЄС

Українцям, які отримають російські паспорти на окупованих частинах Донбасу, можуть заборонити подорожувати до Європи. Європейський Союз розробляє механізм, за допомогою якого в майбутньому зможе ідентифікувати такі паспорти та відмовляти в перетині кордону.  

Власникам російських паспортів на окупованому Донбасі можуть заборонити в'їзд до ЄС

Залиште свій коментар

Вибір редакції