Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До 20 тисяч жителів Донбасу подали заявки на отримання паспортів Росії – Тука

Російські документи вже отримали до тисячі жителів Сходу України.

Близько 19-20 тисяч жителів Донбасу подали документи для отримання за спрощеною системою громадянства Російської Федерації.

"На Донбасі трохи людей виявляє бажання отримати російський паспорт, навали охочих немає. Крім того, там обмежені ресурси для реалізації цієї програми паспортизації. Хоча у окупаційних адміністрацій є плани найближчим часом розширити мережу пунктів прийому документів. Кількість виданих паспортів - дуже невелика. Але кількість прийнятих документів-заявок, за моїми оцінками, сьогодні становить близько 19-20 тисяч. Видано російські паспорти орієнтовно тисячі осіб", - зазначив у чаті на "Главреді" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

Він повідомив, що "особливий наголос робиться на бойовиків в складі 1-го і 2-го армійських корпусів, а також на місцевих чиновників з числа окупаційної адміністрації. Вся ця публіка отримує паспорти за окремою процедурою і окремими списками".

Багато відмов у видачі паспортів - людям передпенсійного і пенсійного віку.

"За усталеною дипломатичною практикою, причина відмови ніколи не вказується. Але, виходячи з того, що велика кількість відмов саме людям старшого і передпенсійного віку, складається стійке враження, що Росія не дуже-то бажає надавати своє громадянство армії пенсіонерів", - зазначив Тука.

Раніше представник так званого МВС "ДНР" Володимир Краснощок стверджував, що російські паспорти отримали дві тисячі жителів окупованої Донеччини.

ВідеоВласникам російських паспортів на окупованому Донбасі можуть заборонити в'їзд до ЄС

Українцям, які отримають російські паспорти на окупованих частинах Донбасу, можуть заборонити подорожувати до Європи. Європейський Союз розробляє механізм, за допомогою якого в майбутньому зможе ідентифікувати такі паспорти та відмовляти в перетині кордону.  

Власникам російських паспортів на окупованому Донбасі можуть заборонити в'їзд до ЄС

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції