Президент РФ навряд чи наважиться дратувати росіян повною мобілізацією та лякати світ ядерною зброєю.
У посланні президента Росії Володимира Путіна до Федеральних зборів РФ, яке заплановане на 21 лютого, незадовго до річниці повномасштабного вторгнення до України, господар Кремля, очевидно, вбиватиме в голову росіянам ідею про те, що невдовзі в їхній країні все буде добре, але потрібно трохи почекати. Якихось радикальніших заяв від господаря Кремля очікувати не варто.
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua висловив політичний експерт Максим Джигун.
Він зауважив, що існує кілька обставин, які можуть стримати Путіна від оголошення повної мобілізації, якої, як свідчить практика, навіть “патріотичні” на словах росіяни намагаються уникати. Але причина не лише в небажанні Кремля дратувати своїх підлеглих повістками, але головне — у відсутності озброєння для більшої кількості “мобіків”.
“Я не думаю, що в нас є перспективи зараз побачити оголошення повної мобілізації, адже так чи інакше ми бачимо, що вони змогли мобілізувати доволі велику кількість людей. А ті, хоч і не озброєні і не навчені, виключно своєю кількістю і присутністю можуть впливати на ситуацію і утримувати позиції якийсь період часу. Немає сенсу, як на мене, оголошувати повну мобілізацію в умовах, коли в Росії тотально не вистачає зброї”, - зауважив Максим Джигун.
Як приклад відсутності достатньої кількості озброєнь у РФ, експерт назвав використання дедалі старішої техніки, зокрема танків, а також не такі масштабні, як на початку вторгнення, ракетні обстріли, коли держава-агресорка запускала по 100-110 ракет.
“Вочевидь, буле така ідеологічна "просмажка" свого електорату для того, щоб вбити в голову ідею про те, що в Росії все буде добре, але потрібно трохи почекати. Тому я не очікую якихось гучних заяв з боку Путіна. Ймовірно, що це будуть якісь чергові інформаційно-психологічні операції, спрямовані проти українців”, - припустив він.
Максим Джигун нагадав, що два тижні тому Путін сказав про те, що реакція Росії на "провокації" України не буде обмежуватися лише важкою технікою, але не уточнив, що саме він має на увазі - авіацію чи ядерну зброю.
“Насправді ж немає чим лякати. Адже авіація, як така, була сильно дестабілізована в Росії як за кількістю літаків, так і за складом пілотів. Стосовно ядерної зброї теж було спілкування. Країни Заходу доволі зрозуміло пояснили Путіну, що буде, якщо він продовжуватиме свій ядерний шантаж”, - зазначив експерт.
Тому, на його думку, Путін займатиметься ідеологічним обробленням свого електорату, переконуючи в тому, що “поразки на полі бою - це потенційні перемоги”.
“Тут можемо згадати феноменальний вислів Стремоусова: "Коли ми відступаємо, отже, ми йдемо вперед". Вочевидь, російська верхівка користується схожою логікою”, - резюмував він.
Читайте також: