Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Двадцятьох українців із АТО офіційно визнано народними героями

Нагороди вручали бійцям, медикам, волонтерам – усім тим, хто здатен на самопожертву заради України.

В Україні стало на два десятки більше народних героїв. Серед тих, кого нагородили – легендарні воїни, медики та волонтери, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Павлу 27 років. Він – перший повний кавалер-орденоносець за час неоголошеної війни. Нагороди – це єдине, що він має за свої звитяги. У синьоокого десантника досі лише кімната в гуртожитку в Миколаєві. Але він не жаліється.

"У нас багато-хто з хлопців зробили не менш героїчні вчинки, ніж я, але просто їх не визнали. Я не знаю, чому шкодують нагород, чому не дають. Після кожного бою треба роздавати відрами", - вважає народний герой Павло Чайка.

Відважні герої на сцені соромляться. За 20-річного солдата строкової служби Олександра Чапкіна, який на танку прикривав побратимів у Донецькому аеропорту, говорить легендарний танкіст Адам. Сам Сашко на сцені хвилюється і мовчить. Але там, під аеропортом, у переддень нового 2015 року – сміявся і просив, аби в них, у солдатів, вірили. "Ми справляємося! Головне, щоб у нас вірили. Це найголовніше", - казав він тоді.

ВідеоУкраїна отримала два десятка нових народних героїв

Наймолодшому народному герою нагороду присуджують посмертно. Степану Чубенку було 17, він воротар футбольної команди, патріот, добровільно поїхав до Донецька – його забили, побачивши синьо-жовту стрічку. Тіло хлопця повернули мамі лише за кілька місяців.

На перший погляд навіть складно повірити, що деяким із цих людей вистачало сил та відваги. На сцені тендітна жінка, її наче жартома носять на руках, вона ж сама за час війни вивезла з бою 700 людей. Це Ольга Башей, позивний "Кроха".

Минулоріч ТСН показувала Андріану Сусак, яка просила не вважати її вчинок геройським і сумувала за вбитими товаришами. Тоді ще журналісти не знали, що розвідниця батальйону "Айдар" воювала не сама. Вона була вагітною. І наразі її сину вже п'ять місяців.

"Він в окопі, їхав на танку зі мною, стріляв із ПТУРа. Голодували, але нічого – все добре", - каже Андріана.

Після церемонії нагородження один орден народного героя залишився в музеї війни. Його вручили всьому українському народу.

"Народного Героя" щоразу вручають у різних містах України. Нагороду вручають із двома типами стрічок: червоно-чорними для військових і синьо-жовтими для цивільних. Своїх власників уже знайшли понад 200 срібних орденів.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції