Ексклюзивне відео та можлива причетність охоронців: Baza опублікувало нові деталі вбивства ватажка "ДНР" Захарченка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Видання наголошує на відповідальності особистої охорони бойовика.

До ліквідації рік тому ватажка "ДНР" Олександра Захарченка можуть бути причетні його особисті охоронці, а вибухівку, найімовірніше, було приведено в дію безпосередньо біля місця події.

Про це йдеться у розслідуванні Baza.

Видання, зокрема, розповідає про маршрут Захарченка напередодні вбивства. Із посиланням на власні джерела повідомляється, що про можливе прибуття в кафе "Сепар" не знав ніхто, а сама поїздка Захарченка кілька разів раптово змінювалась. На думку ЗМІ, це свідчить про те, що вибухівка у кафе була закладена задовго до ліквідації ватажка "ДНР".

Найбільшу частину розслідування приділено особистій охороні Захарченка. Зокрема, видання розповідає, що начальником особистої охорони бойовика був Дмитро Беркут.

"Беркут - колишній міліціонер, перші два роки з початку війни на Донбасі він дійсно буквально не відходив від глави, практично завжди супроводжував його під час поїздок до Москви. У 2017-му він взяв собі в заступники колишнього охоронця з структур, близьких до олігарха Ріната Ахметова, - Діму Третього. Третій - людина дисциплінована і відповідальний, організатор. Всі питання з оперативного управління він швидко замкнув на себе. А Беркут був уже чисто в кабінеті посидіти, побухати в лазні з Захарченком, позгадувати минулі часи", - розповіли джерела у так званих спецслужбах бойовиків.

Окремо також приділяють увагу зміні охоронців, які працювали у день ліквідації Захарченка, зокрема охоронцю Михайлу Жукову. Видання опублікувало відео, як Жуков йшов за ватажком "ДНР" під час вибуху, а перед тим – дістав щось з-за спини та тримав у руці. Після вибуху на ексклюзивному відео з іншого ракурсу видно, що Жуков спочатку побіг в інший бік від місця вибуху, однак згодом повернувся.

"Жуков постійно скаржився на те, що йому не вистачає грошей. При цьому, на відміну від багатьох охоронців, він отримував дві зарплати - як охоронець і як депутат "Народної Ради ДНР". Його дівчина після смерті Захарченка стала секретарем Діми Третього. Самому Жукову вдалося зберегти посаду депутата при новій владі", - розповіли джерела видання.

Також повідомляється і про те, що в одному із автомобілів охорони ватажка "ДНР" була система "Пелена", яка забезпечує блокування сигналів та частот. Однак на відео перед вибухом видно, що супутниця Захарченка Наталія Волкова користувалась телефоном, що свідчить про те, що система "Пелена" могла бути вимкнена. Це, на думку ЗМІ, міг зробити ще один охоронець із позивним Куля, який трохи зупинився після виходу всіх охоронців із автомобіля, та, теоретично, міг вимкнути систему через пульт. На думку різних опитаних виданням експертів, ліквідація Захарченка свідчить про повну непрофесійність його охорони.

"Це було свого роду найближче оточення вчорашніх товаришів. При цьому в його середовищі нерідко виникали розбіжності за близькість до "тіла". Показовим є випадок, коли подібний конфлікт на ґрунті "хто більше любить Батю (позивний Захарченка – ред.)" переріс у з'ясування стосунків, і тоді один з авторитетних "дітей" прострілив собі долоню зі словами: "А ось так ви можете за Батю?" Тому очікувати від них кваліфікованих дій не доводилося. Цим же пояснюється і ігнорування генератора перешкод: він банально заважав побутовим потребам у мобільному зв'язку", - висловив свою думку один із колишніх ватажків донецький бойовиків та ексспівробітник СБУ Олександр Ходаковський.

Нагадаємо, в центрі Донецька 31 серпня 2018 року прогримів вибух біля кафе "Сепар", в результаті вибуху було вбито ватажка "ДНР" Олександра Захарченка. Представник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що до загибелі ватажка терористів "ДНР" Олександра Захарченка може бути причетний Київ. Служба безпеки України вважає це міжусобними війнами між терористами, які не можуть поділити владу та гроші.

Відео Смерть Захарченка у ресторані "Сепар": бойовики знайшли "американський слід"

В Донецьку вже призначили винних у вбивстві Захарченка і вибили зізнання з чотирьох місцевих - що вони українські диверсанти. Справжнім власником ресторану "Сєпар" вважали Захарченка. Але офіційно він належав його охоронцю – Олександру Костенку на прізвисько "Скромний". Відтепер він - головний підозрюваний у вбивстві свого боса. Бойовики вважають: "Скромний" був в курсі, що десь у закладі вибухівка тихо чекала на свою здобич. Але є цікавий поворот - за іншою версією, мішенню був зовсім не Захарченко. 

Смерть Захарченка у ресторані "Сепар": бойовики знайшли "американський слід"

Залиште свій коментар

Вибір редакції