Експерт назвав вартість російської міжконтинентальної балістичної ракети "Рубіж"

Експерт назвав вартість російської міжконтинентальної балістичної ракети "Рубіж"

Міжконтинентальні балістичні ракети / Фото: Getty Images

Він додав, що Україна наразі не має ефективного захисту від таких ракет.

Удар по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою Р-26 "Рубіж" є абсолютно нелогічним кроком через величезну вартість і надзвичайно велику мінімальну дальність її польоту.

Про це повідомив експерт з питань авіації Валерій Романенко в інтерв'ю.

Вартість однієї ракети становить близько $50 млн, її мінімальна дальність польоту – 2000 км, а ймовірна точка запуску розташована на відстані менш ніж 1000 км від України.

"Тобто як вони збиралися стріляти загалом, це ідея клінічного ідіота Дмитра Рогозіна, який був віцепрем'єром ВПК у РФ і якого зняли за провал більшості їхніх військових програм. Загалом це ракета міжконтинентальна балістична, стріляти такими по країні-сусіду – це щось поза межею нормального сенсу", – зазначив Романенко.

Україна наразі не має ефективного захисту від таких ракет. Американський зенітно-ракетний комплекс Patriot не здатний збити Р-26 "Рубіж".

"Стартова маса ракети "Рубіж" – 43-50 тонн. Для порівняння – стартова маса ракет "Іскандер", "Кинджал" – 3,8 тонни, в 10-15 разів менша", – додав експерт.

Водночас він додав, що використання таких ракет у РФ обмежене, тому що вартість кожної одиниці – від $50 млн ("Іскандера" – $10 млн). Такі ракети, як "Рубіж", можуть збивати лише американські комплекси THAAD.

"Якщо така ракета буде використана, то це буде один, максимум два рази, або в далекій перспективі, коли буде серійне виробництво такого типу ракет. А для цього треба побудувати завод для їх випуску, бо ця ракета не була взята на озброєння і не включена в їхню ракетну програму. Тому багато їх в РФ немає", – заявив Романенко.

Експерт зауважив, що через надзвичайно високу вартість у Росії не вистачить можливостей для масового виробництва таких озброєнь.

"Крім того, потрібно буде зняти ядерну бойову частину, все обладнання, переробити ракету на звичайну з фугасною бойовою частиною, а результат… (сумнівний – Ред.)", – заявив фахівець.

За інформацією Романенка, один з комплексів THAAD було розгорнуто в Ізраїлі, коли на країну було здійснено ракетний удар середньої дальності з Ірану, причому ці ракети не були міжконтинентальними.

Романенко також зазначив, що наразі Росія не має в арсеналі ракет середньої дальності, але планує налагодити їх виробництво. Це підтверджують, зокрема, супутникові знімки, на яких видно, що в Росії розширюють заводи, які виробляють паливо і двигуни для таких ракет.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що РФ вперше вдарила міжконтинентальною балістичною ракетою по Україні.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація