Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Зеленського пообіцяли найближчим часом "оприлюднити правду" про події під Іловайськом і окупацію Криму

У Зеленського пообіцяли найближчим часом "оприлюднити правду" про події під Іловайськом і окупацію Криму

Інформацію обіцяють оприлюднити найближчим часом.

Експерт з питань безпеки і оборони, член команди обраного президентом Володимира Зеленського, Іван Апаршин заявляє, що найближчим часом планують назвати тих, хто має нести відповідальність за захоплення Криму і  те, що на початку війни на Донбасі загинула велика кількість військових під Іловайськом і Дебальцевому.

"Правда щодо Іловайська, щодо Дебальцевого, про початок війни в 2014 році, про захоплення Криму - буде оприлюднена. Вже найближчим часом люди дізнаються правду", - написав Апаршін в блозі на сайті "Обозреватель" .

Він додав, що збираються ці справи довести до логічного завершення і покарати винних. 

"Ніхто не збирається нічого ні від кого ховати. І посадові особи, які ухвалили рішення або бездіяльність там, де треба було діяти, будуть притягнуті до відповідальності", - додав експерт.

Нагадаємо, що саме у квітні 5 років тому розпочалася війна на Сході України.  Втрати України в цій війні досі не пораховано офіційно. Держава повідомляє лише про втрату 7% території та 13% населення, яке на цій території проживало. За даними міністерства з питань окупованих територій кількість внутрішніх біженців – тимчасово переміщених осіб – трохи не дотягує до мільйона 400 тисяч. Та навіть це більше однієї Естонії.

Міжнародні організації говорять про близько 2 мільйонів біженців, більше 40 тисяч зруйнованих житлових будинків,  шкіл чи лікарень. Нема точних цифр і по зниклих безвісти – якщо офіційна статистика говорить про більш ніж 400 зниклих, то міжнародний комітет «Червоного хреста» говорить про майже вчетверо більшу цифру.

5 довгих років. 1825 днів по 24 години в кожному.  Майже в кожен із цих незкінченних  днів на маленькій території війни гинуло кілька людей, а бувало кілька десятків, чи, навіть, кілька сотень. Зараз кількість загиблих на сході перетнула позначку в 13 тисяч. Від 4 до 5 тисяч з них, за різними цифрами,  українські військові. Україна модернізувала та вдвічі збільшила армію - до 255 тисяч. Отримала американські «Джевеліни» та налагодила випуск власних ракет. Та через 5 років війни ми і далі отримуємо похоронки і тіла. Щотижня вписуємо у безповоротні втрати жіночі і чоловічі імена.  На жаль, армія досі не знає, як правильно повідомляти страшні звістки сім’ям загиблих – хоча чітка процедура сповіщення родичів існує у більшості країн у стані війни. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції