Генерал "Шрек" Фомичов "урвав" Крим з дивізією чеченців та зазнав поразки у бою на Донбасі

Контррозвідка СБУ інформує про російського генерала, який керував штабом "другого армійського корпусу" окупаційних військ Росії на Луганщині.

Контррозвідка СБУ спільно з ТСН.ua продовжує інформувати громадськість про громадян РФ, які вже тривалий час перебувають на окупованій території Донецької та Луганської областей.  

У попередніх публікаціях йшлося про особистих охоронців ватажка "ДНР" Віталія Захарченка, а також про знищеного у Сирії генерала Валерія Асапова і генерал-майора Валерія Шарагова, які брали участь у військових діях на Донбасі. А про генерал-лейтенанта Михайла Теплинського, зокрема, відомо, що його приїзд на окуповані території прирівнювався до Армагедону.

У політичному полі на Донбасі відзначився російський націоналіст латиського походження Олександр Казаков, який став іміджмейкером ватажка "ДНР" Олександра Захарченка.

Також увагу розвідників привернув так званий колишній генпрокурор "ДНР" Равіль Халіков, який пройшов дві чеченські війни та брав участь в анексії Криму. А генерал-майор збройних сил РФ Ігор Тимофєєв, який у своїх інтерв'ю розповідав про високу мету військової служби, у "ДНР" став звичайним злодюжкою, організувавши контрабанду цигарок і продуктів.

Цього разу контррозвідка СБУ інформує про чергового російського генерала, який керував штабом "другого армійського корпусу" окупаційних військ Росії на землях Луганщини.

"Герой" анексії Криму

Генерал-майор РФ Борис Фомичов
ТСН.ua

До 2014 року біографія генерал-майора Бориса Фомичова нічим особливим не виділялася. 

Фомичов закінчив Ленінградське Червонопрапорне військово-піхотне училище ім.Кірова. 2009-го дослужився до командира 20-ї окремої гвардійської бригади Південного військового округу ЗС РФ (м. Волгоград), 2011-го отримав звання генерал-майора. Протягом 2013–2014 років командував 64-ю окремою бригадою Східного військового округу ЗС РФ (м. Хабаровськ). Але потім розпочалося російське вторгнення.

2014 року Фомичов взяв під командування 18-у бригаду 58-ї армії ЗС РФ (військова частина 27777), яка базується у Чечні та комплектується вихідцями з Північного Кавказу. Це ті самі "зелені чоловічки" без розпізнавальних знаків, які прикривалися місцевими мешканцями під час блокування військових частин та отримували медалі "за звільнення Криму".

Але тільки-но дійшло до справжніх боїв, картина змінилася. У червні 2014 року підрозділи бригади Фомичова розпочали активну участь у захопленні Донбасу. Проте тут статус "героїв" сильно похитнувся. Чого варте лише залишення на полі бою власної установки "Град" біля Добропілля та втеча екіпажу. Саме ця техніка стала одним із перших речових доказів прямого вторгнення Росії в Україну. 

Мало того, що бійці втікали з поля бою, вони ще й викладали свідчення цього в YouTube.

Серед підлеглих генерал Фомичов мав неоднозначну репутацію. Він так допік власний особовий склад, що солдати записали на диктофон та виклали в Інтернет його "промову", де він називає їх пацюками та боягузами.

ОБЕРЕЖНО! НА ЗАПИСІ МІСТИТЬСЯ НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА!

Відео Генерал РФ на Донбасі шпетить чеченських найманців, які втекли з поля бою

У найкращих традиціях російського матюкливо-генеральського стилю Фомичов, який мав у підлеглих прізвисько "Шрек", докоряє підлеглим чеченцям та дагестанцям, що вони не виправдали репутацію "дикої дивізії".

Особливо "Шрека" обурило те, що його доблесні кавказці, які без жодного пострілу "урвали" Крим, щойно запахло смаленим на українському Донбасі, вмить перетворилися на пацюків, які повтікали з поля бою.

Зник і вигулькнув на кордоні з Україною

Не отримавши особливих дивідендів з 18-ю бригадою, "Шрек" скористався своїми дружніми стосунками з генералом Сергієм Кузовльовим, колишнім командиром 58-ї армії ЗС РФ та перейшов у його підпорядкування.

Саме наприкінці 2014 року Росія вирішила створити окупаційні корпуси у Донецьку та Луганську, один з яких очолив Кузовльов із позивним "Тамбов". Фомичов зайняв посаду начальника штабу на окупованій Луганщині, узявши позивний "Сталінград" і прізвище "Григор'єв". 

2016 року його змінили на іншого високопоставленого російського військового, і сліди Фомичова губляться.

Контррозвідники звертають увагу на той факт, що росіяни значно обмежили висвітлення в Інтернеті згадок про своїх генералів, які воювали на Донбасі. Зокрема, стало неможливим відшукати інформацію про те, чим займаються російські військові чини середнього калібру після звершення "подвигів" в Україні. "Приховування злочинів та злочинців – буденне явище для Росії", – наголошують контррозвідники.

Водночас у випадку більш значимих генералів інформація все ж таки з'являється. Так, у липні 2017 року командир Фомичов призначається на посаду командувача 8-ї армії Південного військового округу Збройних Сил РФ. 

"Військові сусідньої країни зазначають, що 8-ма армія відіграватиме ключову роль у забезпеченні безпеки на кордоні з Україною. Вершина лицемірства Росії – командир цього з’єднання забезпечуватиме безпеку на кордоні з ним же окупованою територією", - зазначили у контррозвідці СБУ.

Контррозвідка СБУ плашка

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів