Генератори і дрова з кукурудзою: біля Авдіївки люди привчилися виживати без газу

Чиновники обіцяють до настання холодів вирішити проблему.

Без газу майже два місяці живе прифронтова Авдіївка та десяток навколишніх селищ. На початку літа газову трубу там пошкодило обстрілами, а бойовики досі не дають можливості її полагодити, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди кажуть, що в таких умовах жити важко – на приготування їжі витрачається набагато більше часу. Пані Ніна суп варить на маленькій електричній плитці, котру була змушена купити після вимкнення газу. "Вчора пекла оладки – півтори години. Не підсмажуються. Електрична пічка є електрична пічка", - скаржиться жителька Авдіївки Ніна Шрамко. До того, мережі не розраховані на масове користування електропічками. "Я навіть не можу ввімкнути щось іще – одразу пробки вибиває", - зізнається жінка.

ВідеоЧерез обстріли бойовиків Авдіївка з початку літа живе без газу

Газ в Авдіївку йде з окупованого Донецька, а туди з українського Маріуполя – ця мережа в області була зведена ще 40 років тому. На початку червня під час обстрілів снаряд вибухнув біля труби. Лагодити ремонтники не беруться – бояться, що в момент, коли трубу зварюватимуть, бойовики на своїй території відкриють заглушку і може статися вибух. Відтак без газу лишаються жителі Авдіївки і ще вісьмох сіл. У Тоненькому до того ж іще проблеми зі світлом – його часто вимикають. Тож люди готують їсти на вогні просто на вулиці.

Дядя Льоша з Тоненького не виїжджав, навіть коли тут були потужні бої. З того часу, каже, вже пристосовувався. Окрім казанка у дворі на дровах, для приготування їжі в нього є примус, газовий балон з найближчої заправки та електрична плитка. "Ще можна використовувати генератори", - радить він. Варення з черешні сусідка дяді Льоши Тетяна взагалі варить на вугіллі та кукурудзі – ними розпалює стару піч-мазанку у літній кухні. "Як газ пропав – так і готуємо", - зізнається вона.

Фотогалерея З'явились фотографії зруйнованої Авдіївки після обстрілу (6 фото)

Жителі прифронтової території бояться, що коли настануть холоди – вони можуть залишитися без тепла. В будинку Тетяни, як і в інших жителів тутешніх сіл, стоїть газовий котел – за допомогою нього опалюють оселю. Що чекає на них із настанням холодів, намагаються не думати. "Просто сподіваємося, що все буде добре і нам зроблять газ", - кажуть вони. Чиновники підтверджують – так і буде. Вже готовий проект нового газогону з мирної території України – на нього виділили 59 мільйонів гривень. До роботи обіцяють стати у найближчий час. "Гарантії тільки Бог може дати. Але по наших алгоритмах, нам потрібно два місяці робіт, щоби газопостачання забезпечити. Ми встигаємо", - запевнив голова військово-цивільної адміністрації Донеччини Павло Жебрівський.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар