Вшанувати пам'ять військових прийшли більше тисячі людей. 

1 лютого у Києві на Майдані Незалежності провели в останню путь українських військових, які загинули в Авдіївській промзоні на Донеччині.

Силовики загинули внаслідок ворожих обстрілів 29 та 30 січня і служили у 72-й бригаді. Вшанувати пам'ять захисників прийшли більше тисячі людей – військові побратими, волонтери, колишні атовці та звичайні кияни.

На фото з прощання важко дивитися без сліз – військові стояли навколішках перед загиблими силовиками, а рідні полеглих бійців не могли стримати горя. 

ВідеоКияни віддають останню шану бійцям, які загинули в боях за Авдіївку

Нагадаємо, бойовики з 29 січня активно обстрілюють українські позиції біля Авдіївки, а також житлові квартали і не погоджуються на встановлення перемир'я.

30 січня терористи знищили останню лінію постачання, яка живила електрикою Авдіївський коксохімічний завод. Завод забезпечував місто теплом, водою і електроенергією. У зв'язку з цим, в місті було оголошено надзвичайний стан. ДСНС терміново перекинула в Авдіївку додаткові технічні засоби: потужні генератори, теплові пушки, великі намети, буржуйки, кухні, воду і продукти харчування.

Крім того, робота 14 дошкільних та загальноосвітніх закладів була тимчасово призупинена. 1 лютого розпочинається добровільна евакуація людей.

Рада Безпеки ООН після обговорення загострення ситуації на сході України, в тому числі, - і в Авдіївці, прийняла заяву для преси, запропоновану українською стороною. Радбез висловив повну підтримку суверенітету й територіальній цілісності України та наголосив на необхідності суворого дотримання резолюції 2202 (2015), яка затвердила "Пакет заходів з імплементації Мінських угод". Також члени Радбезу закликали до негайного поновлення режиму припинення вогню.   

Залиште свій коментар