Героїчні роковини: два роки тому завершилася оборона Луганського аеропорту

Військові переконані, що більшого в тодішніх умовах зробити не змогли б.

Минуло два роки з того моменту, як останні солдати 80-ї бригади з боями вирвались з оточеного Луганського аеропорту. Бої за нього тривали 146 днів і забрали життя 29 оборонців, а ще 49 десантників загинули у збитому терористами літаку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Об'єкт захищали бійці 128-ї, 1-ї танкової, 25-ї та 80-ї бригад і добровольці "Айдару". 39-річний десантник Олександр два роки тому у свій день народження став свідком генерального штурму летовища. Тоді після артпідготовки на нього пішли російські танки та піхота. "Виїхала на дорогу БМП і я, не чекаючи команди, одним словом, спалив її. Далі вже по неписаному сценарію", - розповів він.

ВідеоЗахисники Луганського аеропорту розповіли подробиці загибелі побратимів

На початку квітня, коли аеропорт брали під охорону, ніхто не очікував справжньої війни. Однак усі атаки видалися дитячою забавкою у порівнянні з катастрофою літака Іл-76. Поковник Руслан Козинець зізнається, що момент, коли збирали тіла товарищів, був найболючішим за всю війну. "День прожив – і добре. Багато-хто зрозумів такі слова, як доброго ранку, гарного дня", - зізнається він.

Військові лишались відрізаними від світу без підкріплення, води та іжі. Їм її скидали парашютом. Найважче було триматися без боєприпасів. До них із боєм по тилам бойовиків довелось прориватася рейдовій групі. У її очільника Андрія Ковальчука від тієї дороги життя назавжди лишився слід від першого поранення.

У Мережі показали фото зруйнованого Луганського аеропорту з висоти пташиного польоту

Супроти потужної техніки ворога в оборонців аеропорту 31 серпня лишилися майже самі автомати. Аби відігнати ворога і дати солдатам можливість відійти, командирам довелось викликати вогонь на себе. Ті кажуть, що зараз скоригували хіба якісь деталі – глобально рішення в тих обставинах війни були прийняті правильно. За оборону аеропорту її учасники отримали державні нагороди.

У січні минув рік, відколи українські військові втратили контроль над рештками Донецького аеропорту. "Кіборги" зізналися, що досі бачать ДАП у снах і прагнуть помститися за загиблих побратимів.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: