Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гігантський прапор і спогади очевидців: Бахмут відсвяткував 3-річчя звільнення від "ДНР"

Терористи втекли з міста без бою, однак загалом у боях за Бахмут загинули до 17 чоловік.

У Слов'янську, Краматорську, Красному Лимані та Бахмуті свято звільнення з-під окупації проросійськими сепаратистами. В містах надзвичайно багато українських прапорів, адже саме в цей день три роки тому синьо-жовті стяги з'явилися над містами, з яких українські військові вигнали загарбників, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Бахмут звільняли під старим радянським іменем Артемівськ, але на тепер декомунізували назву і завели традицію щороку цього дня розгортати величезне знамено довжиною 75 метрів. Жителі планували пройти з ним по місту, але полотнище виявилося заважким для тримання на вітру. Стяг допомогли нести військові та поліцейські, він зайняв майже всю центральну площу. Прапор вирішили зробити оберегом міста – тепер його розгортатимуть щороку саме цього дня.

ВідеоНа Донбасі відзначають третю річницю визволення чотирьох міст від окупантів

Потужних боїв за Бахмут не було, але загиблих і досі не змогли порахувати, скільки ж їх було насправді – 9 чи 17. Досі є невпізнані жертви. За три роки жодна вулиця міста так і не отримали імені героїв. Міський голова каже, що такого немає і в планах.

Спогадами про події 2014 року поділилися очевидці. Марія підлітком разом із друзями вийшла до українських військових з прапором. "Коли військові тільки зайшли, то ми вийшли з прапором у підтримку. Після цього почали ходити і допомагати. Нам було по 15 років і було страшно", - зізнається дівчина.

Фотогалерея У Бахмуті викрили диверсантів-розвідників "ДНР" та схрон зі зброєю російського виробництва (7 фото)

Бої за Слов'янськ, Краматорськ, Красний Лиман та Бахмут тоді точилися три місяці. У звільнені міста ще довго не могли заїхати журналісти – там розміновували територію, шукали сховані боєприпаси та ловили диверсійні групи. Тим часом колонна бойовиків осіла у Донецьку та Горлівці, проїхавши туди практично без перешкод, відстрілюючись дорогою.

Одночасно з цим у Бахмут зайшов батальйон "Донбас-Україна". "Місцем було ПТУ та сьома школа. Тут стояв батальйон. Із Горлівки приїздили банди терористів і бої прямо тут ішли", - пригадує командир з позивним "Філін". Перед училищем зараз чотири фотографії бійців батальйону, які загинули на цьому місці три роки тому. Коли життя тата обірвалося, Іванкові було чотири роки. З братом вони зараз приносять татові червоні троянди і торкаються серця, коли бачать фотокартку батька, на якого так схожі.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції