Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Головний розвідник США прогнозує загострення між Україною та Росією на морі

Головний розвідник США прогнозує загострення між Україною та Росією на морі

Напруга на воді більш імовірна, ніж на суші.

Україна та Росія боротимуться на зміцнення своїх позицій в акваторії Азовського і Чорного морів. Такий прогноз на 2019 рік дав директор національної розвідки Сполучених Штатів Америки Ден Коутс.

"Напруженість з обох сторін продовжить посилюватися в районі Чорного і Азовського морів, тоді як кожна прагне зміцнити свій суверенітет і можливості свого флоту", - вважає експерт. Свою думку він виклав у письмовій доповіді, котра була оприлюднена комітетом у справах розвідки Сенату США. Коутс наголошує, що в інтересах Кремля зусібіч підривати стабільність України. "Росія продовжить кампанію по військовій, політичній та економічній дестабілізації України, щоб спробувати перешкодити Києву зміцнювати зв'язки з НАТО", - вважає він.

Відео У Генштабі перевіряють інформацію про російський ракетний фрегат, що рухається до Азовського моря

Засоби протиповітряної оборони, артилерійські установки та пускові зенітно-ракетні комплекси. Такий смертоносний набір морем рухається в бік Азова. Про це повідомляє Reuters. Джерела інформагенції в окупованому Криму повідомляють, що саме звідти, ймовірно з бухти у Севастополі, російський ракетний фрегат, з гелікоптером на борту, рухається до Азовського моря. 

У Генштабі перевіряють інформацію про російський ракетний фрегат, що рухається до Азовського моря

Разом із тим директор американської розвідки не схильний вбачати серйозної можливості відновлення повномасштабних бойових дій на Донбасі. "Ми вважаємо, що технічно як Україна, так і підтримувані Росією сили здатні провести масштабну наступальну операцію. Проте в 2019 році такий сценарій малоймовірний, якщо тільки одна зі сторін не вирішить, що її противник всерйоз намагається порушити існуючий статус-кво", - пояснив Коутс.

Як повідомлялося, Україна посилює можливості військово-морських сил на морях і намагається забезпечити присутність в Азовському морі – це підтвердив міністр оборони Степан Полторак. "Те, що ми працюємо над посиленням наших можливостей на морі, це правда. Те, що ми робимо все можливе для того, щоб забезпечити нашу присутність в Азовському морі, це теж правда", - сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції