Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Готуються до зими: жителі прилеглих до фронту районів спішно відновлюють свої будинки

Господарські справи стали можливі з огляду на тимчасове затишшя.

У Зайцеве на околицях Горлівки останнім часом прийшла відносна тиша. Військові та цивільні мають час видохнути і розгледітись навколо, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Стрілецьку зброю ще ніхто не скасовував, так, пострілюють. Якщо нахабніють, то заспокоюємо", - пояснив військовослужбовець із псевдо "Базальт". Командир пояснює, що конфлікт наразі млявий, останній потужний артилерійський обстріл тут був десь місяць тому, але люди досі оговтуються від його наслідків. Напередодні осені та зими будинки місцевих опинилися без дахів.

ВідеоМешканці напівзруйнованої Миколаївки шукають покинуті будинки, аби пережити там холоди

Без даху над головою - в очікувані зими. Мешканцям прифронтової Миколаївки шукають житло на осінь, адже нині люди після потужних обстрілів живуть у літніх кухнях, дехто - навіть без дверей. Купити нове у людей здебільшого немає змоги, тому вимушені переселятись у будинки, з яких господарі виїхали. 

Мешканці напівзруйнованої Миколаївки шукають покинуті будинки, аби пережити там холоди

Софія Нікітєнко разом із чоловіком у сусідній Миколаївці мешкають у літній кухні, куди перетягли все, що тільки зуміли. Хату розбило ще навесні, як доведеться зимувати – не зрозуміло. "Нічого не лишилося", - констатує мешканка Миколаївки. Стефанія Куценко щойно завершила ремонт, як під час обстрілу хату просто розвалило вщент. Живе тепер так само в кухні та не уявляє, як одній без чоловіка доведеться себе утримувати взимку.

Єдине вціліле приміщення охороняє Карат – зачиняє всі замки, а із світла лишає тільки прикриту тканиною лампу. Кому пощастило менше – залежить від гуманітарних місій і місцевої влади. "Перше джерело – це облишені будинки. Люди повиходили", - розповіла координатор гуманитарного штаба "Проліски" в Майорську Татьяна Кошель

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції