Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Грицак назвав кількість російських найманців із ПВК "Вагнер", які воюють на Донбасі ще від 2014 року

Грицак розповів, що 277 осіб з «Вагнера» воювали і на Донбасі, і в Сирії.

Найманці ПВК "Вагнера" брали участь в конфлікті на Донбасі з 2014 року, а також вони причетні до трагедії ІЛ-76.

Про це під час брифінгу повідомив глава СБУ Василь Грицак.

Грицак заявив, що у збройному конфлікті в нашій країні та у Сирії  беруть участь «частные военные компании». За його словами, СБУ встановила участь найманців ПВК "Вагнера" в конфлікті на Донбасі від 2014 року. На сьогоднішній день встановлено особи 1587 членів ПВК Вагнера. За даними СБУ, найманці "Вагнера" причетні до трагедії ІЛ-76, штурму Луганського аеропорту та Дебальцево.

Від серпня 2015 року найманці ПВК в кількості 1350 чоловік направлені до Сирії - в район Хомса і Латакії для проведення там наступальних операцій.

Окрім того, Грицак розповів, що 277 осіб з «Вагнера» воювали і на Донбасі, і в Сирії. Зокрема, в СБУ є докази діяльності «Вагнера» на Донбасі. СБУ вставила, що з великою імовірністю у них є правильні не лише їхні імена, але й номери паспортів, а також номери телефонів.

«На сьогодні нами встановлено 1587 осіб - членів ЧВК Вагнера, загалом кількісний склад, те, що ми бачимо зараз, – близько 5 тис. осіб. Географія застосування – Україна, це ОРДЛО червень 2014 – серпень 2015 років, потім Сирія – 15 серпня 2015 року – міста Хомс, Хама, Латакія, Дамаск, Пальміра», - додав голова СБУ.

Фотогалерея Український слід "Вагнера". Журналісти показали, де в Україні вчився і жив російський найманець Уткін (10 фото)

За його словами, тренувальна база цієї російської приватної військової компанії розташована у Краснодарському краї РФ.  «Це 10 бригада спеціального призначення Головного управління Генштабу РФ. Цей проект російських спецслужб дозволяє кремлівським політикам впевнено казати на публіку та міжнародній спільноті фрази: «Їх там немає» або «Ми їх туди не посилали» - саме цей проект», - прокоментував Грицак.

Нагадаємо, нещодавно бойовики "Ісламської держави" стратили обох російських солдатів, що потрапили до них у полон у Сирії. Зокрема, двоє російських солдатів, яких у Сирії стратили бойовики «ІДІЛ», були контрактниками приватної військової компанії, відомої як «ПВК Вагнера»

ВідеоРосіяни вбили майже 40 мирних жителів у Сирії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції