Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Анонімам вдалося зламати телефон російського військового і довести його причетність до бойових дій на Сході України.

Хакери оприлюднили докази участі у війні на Донбасі співробітника відділу спеціального призначення "Мангуст" Головного управління Федеральної служби виконання покарань Росії у Ростовській області Миколи Рейхенау.

Про це повідомляє InformNapalm, якому відповідну інформацію після зламу телефону військового передала анонімна хакерська група #FF (Falcons Flame).

Як зазначається, файли були вилучені з телефону марки Samsung GT-I9100 оператора "МегаФон" (Ростовська область) з номером +7 938 105 18 57, який належить спецпризначенцю РФ.

За даними хакерів, більшість фотографій, вилучених з телефона співробітника ФСВП, містять повні EXIF-дані, зокрема, точно вказані дати створення фото.

До того ж повідомляється, що на своїй сторінці у соцмережі росіянин постійно змінює прізвище і замальовує обличчя, тож справжні ім'я та прізвище військового вдалося встановити завдяки перехопленню інформації про поштовий переказ.

"Під час проведення аналізу отриманих даних і проведення додаткового моніторингу інформації було встановлено, що власник фото й відеоархіву Рейхенау Микола Володимирович, 17.05.1985 року народження. На свою скромну зарплату співробітника ФСВП чи на гроші за вбивства українців він встиг купити автомобіль Mitsubishi Eclipse чорного кольору з реєстраційним номером Р011НЕ (161 регіон – Ростовська область)", - наголошують автори розслідування.

Також з'ясувалося, що спецпризначенець є шанувальником "Третього Рейху" і використовує позивні "Штурм" та "Коловрат".

Згідно з EXIF-даними фото з його телефону, протягом останнього року Рейхенау перебував як на базі підготовки загону спеціального призначення "Мангуст" ГУ ФСВП Росії в Ростовській області, так і на Донбасі, зокрема, у Луганську, Ізвариному, Краснодоні, Донецьку, Іловайську, фотографувався і на фоні дорожніх вказівників Артемівська, Дебальцевого й Вуглегірська. Є також кадри з відео, де він із шевронами "Новоросія" розповідає, що приїхав на море.

Хакери навіть знайшли серед десятків світлин документ, виданий у липні 2015 року так званою "Генеральною прокуратурою ДНР", в якому підтверджується, що Рейхенау перебуває в складі "управління спеціальних операцій генпрокуратури "ДНР" з 1 липня до 30 жовтня з правом носити зброю.

Окремо група Falcons Flame згадує про серію матеріалів, які ймовірно зроблені для звіту про "зимове відрядження", де серед решти фото є також зображення вбитого українського військового.

Як наголошує InformNapalm, всі фото й відео, отримані від хакерів, передали силовим структурам України та співробітникам Центру вивчення ознак злочинів проти національної безпеки України "Миротворець".

Увага! На відео є нецензурна лексика.

Нагадаємо, раніше авторитетне американське видання VICE News провело детальне розслідування і оприлюднило беззаперечні докази присутності російських військових в Україні. Проте розслідування VICE News – далеко не перше, яке доводить безпосередню участь російських військових у війні на Донбасі. Нещодавно була опублікована фундаментальна праця загиблого російського опозиціонера Бориса Нємцова "Путін. Війна". Крім того, перманентно свої розслідування публікує авторитетне видання Bellingcat.

Залиште свій коментар

Вибір редакції