Харків’яни, які втекли від війни до Львова, самотужки організували урбан-кемп у своєму прихистку

Харків’яни, які втекли від війни до Львова, самотужки організували урбан-кемп у своєму прихистку

У Львові з'явився незвичний притулок для втікачів від війни - його облаштувала команда з Харкова, яка створювала урбан-парки й розвивала вуличну культуру.

Занедбаний двір перетворили в затишну місцину, де можна відпочивати, займатися спортом та творчістю, йдеться в ТСН.

Нікіті два тижні, і тепер його тимчасовий прихисток в, як тут кажуть, урбан-кемпі. Юлія приїхала сюди з двома доньками Алісою та Кароліною. Чекала на появу сина. Нікіта народився вже у Львові.

«Було стільки планів, стільки всього, а в один час все перевернулося, Все подобається, не було б тільки причини, через яку ми тут», - каже жінка.

Хреститимуть Нікіту співмешканці прихистку. Наталія буде хрещеною, вона опікувалася старшими доньками, поки  мама народжувала їм братика.  

Всі мешкають у колишній спортшколі, яку переобладнали під тимчасове житло. Зараз тут живе 35 людей, бокси з ліжками розділені фіранками. Підведені усі комунікації. «Тут у нас душ, сушилки стоять для речей. У нас мінікухня, їжу до нас привозять безкоштовно 3 рази на день, але є й плита», - показує Наталія.

На подвір’ї є баскетбольний майданчик, настільний теніс, місця для відпочинку та навіть свій кінотеатр. Сіру огорожу розфарбували діти та графіті-художники.

Ідея Єгора та його команди - вони облаштовували такі двори у рідному Харкові й інших містах України. «Ми не прихисток - матрас, підлога, пожив, адаптувався, ми захотіли створити нормальні умови. Разом з переселенцями зробили вуличні меблі, наші архітектори створили проєкт меблів, також у нас є кінотеатр на фасаді будівлі», -  розповідає Єгор.

Та найбільше уваги - дітям. Їм встановили гойдалки, возять до спорт-клубів, басейну, а сюди запрошують арттерапевта. Нині діти малюють планети і грають у пальчиковий театр.

Історія цього урбан-кемпу - про незламність. Житло Єгора в Харкові не вціліло, але він  вирішив, що не можна опускати руки, треба облаштовувати комфорт та затишок там, де ти зараз. Хоча б для того, щоб тут міг народитися маленький Нікіта.

Читайте також:

У Дніпрі обіцяють 10 тисяч гривень за вандала, який літерою "Z" позначив пам’ятник

На Запоріжжі ЗСУ знищили кілька мінометних розрахунків росіян: накрили САУ та гармати

"По шматочках збирають": медики в Дніпрі дивом рятують військовим життя і зберігають кінцівки

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація