HIMARS та інші види західної зброї для ЗСУ стали неефективними на фронті: гучна стаття NYT

HIMARS та інші види західної зброї для ЗСУ стали неефективними на фронті: гучна стаття NYT

Американська реактивна артилерійська система HIMARS / Фото: Getty Images

Деяка західна зброя стала неефективною через розгорнуті Росією систем РЕБ, які глушать GPS.

Деякі види високоточного озброєння американського виробництва, зокрема HIMARS, які постачаються в Україну, виявилися неефективними, що негативно вплинуло на ситуацію на фронті. 

Про це повідомили українські командири та український військовий дослідницький проєкт, пише The New York Times.

Виданння, посилаючись на два засекречені українські звіти, що снаряди західного виробництва показали хороші результати, коли вперше були введені на поле бою, але втратили ефективність, коли російські військові адаптували свій захист. Це змусило українських військових припинити використання зброї. 

Звіти, вперше оприлюднені The Washington Post, зосереджені на американському Excalibur, 155-міліметровому керованому артилерійському снаряді та наземній бомбі малого діаметра (GLSDB). Один із звітів показали The New York Times. Другий звіт був описаний, але не показаний репортеру. 

У матеріалі NYT зазначається, що Росія розгорнула системи радіоелектронної боротьби навколо статичних цілей, таких як штаби та командні центри, які можуть бути цілями української високоточної зброї.

"Системи створюють таку кількість перешкод, що заглушають сигнал GPS, який керує програмним забезпеченням націлювання Excalibur", - пояснив науковий співробітник лондонського Королівського інституту об’єднаних служб та фахівець із радіоелектронної боротьби Томас Вітінґтон.

Майкл Бонерт, інженер RAND, який спеціалізується на радіоелектронній боротьбі у ВМС США, пояснив, що Excalibur був розроблений у 1990-х роках, коли GPS був у зародковому стані, а технологія радіоелектронної боротьби не була настільки складною, як зараз.

Дані у звітах підтверджують коментарі українських військових офіційних осіб останніх місяців, стверджують автори статті.

Українські офіційні особи та військові аналітики описали схожі проблеми зі спільним комплектом боєприпасів для прямої атаки під назвою JDAM та снарядами, які використовуються з високомобільною артилерійською ракетною системою, відомою як HIMARS, обидва з яких покладаються на GPS.

За словами військових аналітиків, найефективнішим контрзаходом для боротьби з глушінням сигналу GPS є просто усунення джерела перешкод. 

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Харківщині тривають бойові дії в районі Нескучного та Стариці.

Читайте провідні новини сьогодні:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація