"Хотіли перевірити одразу кілька позицій ЗСУ і провести там фотозйомку": як зірвалася інспекція біля Шумів

"Хотіли перевірити одразу кілька позицій ЗСУ і провести там фотозйомку": як зірвалася інспекція біля Шумів

Українські військові вважають, що зрив інспекції був спланованою провокацією.

Українські військові на передовій не приховували обурення щодо домовленостей у ТКГ провести спільну з представниками бойовиків інспекцію українських позицій. Втім, потім інспектування однієї точки на Донбасі скасували через суперечливі вимоги від терористів. 

Як хлопці зустріли звістку - йдеться в сюжеті ТСН.19:30

О 13:30 через  блок-пост проїхало кілька віськових позашляховиків та один автомобіль ОБСЄ. За півгодини цей блок-пост почали пікетувати люди з плакатами - українські патріоти з найближчих сіл та містечок. Жінки розгорнули довгі  червоні простирадла, якими перекрили дорогу.

"Червона лінія яку перетинає наша влада, перемовники так звані, наш президент, колишній, прем'єр-міністр, які тоді нічого не зробили і тепер нас зраджують", - вважає активістка Галина Олійникова. 

За годину військові автівки повернулися з Шумів. До пікетників вийшов заступник командувача штабу Операції об'єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар. Він повідомив, що інспекція зірвалася, бо бойовики захотіли занадто багато – перевірити не одну, а одразу кілька позицій Збройних сил України, а ще провести там відео- та фотозйомку.

"Вчора о 23:56 вони (представники бойовиків - ред.) надіслали навмисно ще якісь свої бачення... тому ми - зі свого боку певні вимоги. Вони не виконані і всі ці заходи скасувалися", - заявив заммкомандувача ООС. 

Одна з вимог просто обурила бойового генерала. Інспектор з так званої "ДНР" хотів приїхати зі своїм прапором на українські позиції. "Я так розумію, у них таке бачення було, на фоні наших позицій зробити селфі", - розповів він. 

Морські піхотинці  зітхнули з полегшенням, сьогодні  їх оминула велика ганьба – водити по своїх позиціях ворога. І лише сьогодні бійці нарешті зрозуміли, чому бойовики увесь тиждень погрожували розтрощити їхні позиції у Шумах. Це була спланована провокація.

"По-перше, це гра на нерви – випробувати нерви і, по-друге, - виграти собі якісь преференції. От вони й виграли оцю преференцію, яку ми сьогодні спостерігали, яка нічим не завершилася", - сказав старшина ЗСУ Варгіф. 

Але бійці також розуміють, що сьогодні вони протрималися, але ж ворог, можливо,  знову спробує прийти зі своїм прапором на українські позиції. Делегація на чолі з Кравчуком ініціює нову термінову зустріч у Тристоронній контактній групі. 

Відео Спланована провокація: як українські бійці відреагували на можливу інспекцію їхніх позицій

Українські воїни на передовій, щойно дізнались про рішення політиків пустити окупантів інспектувати укріплення, не приховували обурення. Як хлопці зустріли звістку про скасування візиту - у сюжеті.  

Спланована провокація: як українські бійці відреагували на можливу інспекцію їхніх позицій

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів