"Хотіли перевірити одразу кілька позицій ЗСУ і провести там фотозйомку": як зірвалася інспекція біля Шумів

Дата публікації
Перегляди
1021
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Хотіли перевірити одразу кілька позицій ЗСУ і провести там фотозйомку": як зірвалася інспекція біля Шумів

Фото: УНІАН

Українські військові вважають, що зрив інспекції був спланованою провокацією.

Українські військові на передовій не приховували обурення щодо домовленостей у ТКГ провести спільну з представниками бойовиків інспекцію українських позицій. Втім, потім інспектування однієї точки на Донбасі скасували через суперечливі вимоги від терористів. 

Як хлопці зустріли звістку - йдеться в сюжеті ТСН.19:30

О 13:30 через  блок-пост проїхало кілька віськових позашляховиків та один автомобіль ОБСЄ. За півгодини цей блок-пост почали пікетувати люди з плакатами - українські патріоти з найближчих сіл та містечок. Жінки розгорнули довгі  червоні простирадла, якими перекрили дорогу.

"Червона лінія яку перетинає наша влада, перемовники так звані, наш президент, колишній, прем'єр-міністр, які тоді нічого не зробили і тепер нас зраджують", - вважає активістка Галина Олійникова. 

За годину військові автівки повернулися з Шумів. До пікетників вийшов заступник командувача штабу Операції об'єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар. Він повідомив, що інспекція зірвалася, бо бойовики захотіли занадто багато – перевірити не одну, а одразу кілька позицій Збройних сил України, а ще провести там відео- та фотозйомку.

"Вчора о 23:56 вони (представники бойовиків - ред.) надіслали навмисно ще якісь свої бачення... тому ми - зі свого боку певні вимоги. Вони не виконані і всі ці заходи скасувалися", - заявив заммкомандувача ООС. 

Одна з вимог просто обурила бойового генерала. Інспектор з так званої "ДНР" хотів приїхати зі своїм прапором на українські позиції. "Я так розумію, у них таке бачення було, на фоні наших позицій зробити селфі", - розповів він. 

Морські піхотинці  зітхнули з полегшенням, сьогодні  їх оминула велика ганьба – водити по своїх позиціях ворога. І лише сьогодні бійці нарешті зрозуміли, чому бойовики увесь тиждень погрожували розтрощити їхні позиції у Шумах. Це була спланована провокація.

"По-перше, це гра на нерви – випробувати нерви і, по-друге, - виграти собі якісь преференції. От вони й виграли оцю преференцію, яку ми сьогодні спостерігали, яка нічим не завершилася", - сказав старшина ЗСУ Варгіф. 

Але бійці також розуміють, що сьогодні вони протрималися, але ж ворог, можливо,  знову спробує прийти зі своїм прапором на українські позиції. Делегація на чолі з Кравчуком ініціює нову термінову зустріч у Тристоронній контактній групі. 

Спланована провокація: як українські бійці відреагували на можливу інспекцію їхніх позицій

Спланована провокація: як українські бійці відреагували на можливу інспекцію їхніх позицій
Наступна публікація