Хвиля міграції із України знову росте, як і небажання повертатись до країни під час війни

Дата публікації
Перегляди
131к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хвиля міграції із України знову росте, як і небажання повертатись до країни під час війни

Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

В Україні фіксують нову міграційну хвилю, вона не така потужна, як в перший місяць війни, однак щодня з України виїжджає близько 40 тисяч українців і це більше, ніж в'їжджає.

Яка частина біженців вже не повернеться в Україну, з’ясувала ТСН.

Дизайнерка Ірина Джус облаштувалась у Варшаві. Вона з тих, хто виїхав з України в перші дні війни. За цей час вона інтегрувалася у соціум і польську модну індустрію. Чекає, коли її чоловіка офіційно зможуть випустити за межі України. І своє майбутнє не бачить в країні, в якій іде війна. «Поки у нас йде війна, поки мені комфортніше бути у середовищі, яке сприяє моєму позитивному настрою та у якому я можу допомагати дистанційно моїй країні», - каже вона.

Дизайнерка входить в 20% українців, які не повернуться. Принаймні поки війна повністю не скінчиться. За час повномасштабного вторгнення виїхало близько 5 мільйонів українців. В кінці квітня на початку травня перша хвиля біженців призупинилась. І  тих, хто повертається було більше тих, хто їде. Однак з середини травня прикордонники фіксують новий сплеск міграційного потоку. І нині кожного дня з України виїздить близько 40 тисяч громадян, переважно до Євросоюзу.

«За даними польських дослідників, середні віки українських біженців -  36 років. Тобто це жінки найбільш працездатного та репродуктивного віку. Яка кількість з них повернеться буде залежати від тривалості війни», - кажуть аналітики.

«Якщо війна закінчиться відносно швидко, ми втратимо приблизно 500 -600 тисяч людей, якщо війна продовжиться, як деякі прогнозують, кілька років, то ці втрати можуть збільшитися  до 5 мільйонів», - переконані фахівці.

Такий відтік населення загрожує Україні швидким старінням населення, дефіцитом робочої сили і ще більшим навантаженням на пенсійну систему.

За різними дослідженнями від 50-70% українців, що виїхали мають вищу освіту, володіють хоча б однією іноземною мовою, а також мають конкурентну професію для ЄС. Низка країн вже зараз почала боротьбу за робочі руки  українських біженців, особливо полюють на медсестер.

Надія з сином нині живе у Бельгії, їй вже запропонували посаду медсестри лише чекають, коли вона складе мовний іспит. Надія з  6-річним Артемом прожили 45 днів в окупації в селі Андріївка на Київщині. Дім, де вони жили пошкоджений, село зруйноване. Чоловік Надії повернувся з полону, втратив  здоров'я і оформлює документи по інвалідності. Їхній дідусь досі в полоні у росіян- це їхня реальність в Україні.

В Бельгії Надя з Артемом має  безкоштовне житло на рік. Перспективи роботи, Артем пішов у місцевий садок і вивчає мову. «Ми залишаємось тут, поки в Україні не буде спокійно, там буде видно», - каже жінка.  

За опитуваннями 79% українців, які втікали від війни готові повернутися. Однак їх кількість зменшується з кожним наступним місяцем війни.

Читайте також:

Військові посунули окупантів від Оріхова і чекають на зброю, щоб влаштувати масований контрнаступ

Окупанти намагаються наблизитись до Бахмута, але, попри значну перевагу ворога, українські війська дають бій

На Харківщині обстріли починаються навіть під час скасування повітряних тривог

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація