Іловайська трагедія. Ключові тези доповіді Військової прокуратури

Іловайська трагедія. Ключові тези доповіді Військової прокуратури

Фото: Reuters

Матіос через рік після кривавої трагедії розсекретив деякі подробиці.

Сьогодні, 5 серпня, головний військовий прокурор Анатолій Матіос провів брифінг, на якому розповів подробиці подій під Іловайськом, що сталися майже рік тому.

За його словами, під час запеклих боїв під Іловайськом у серпні минулого року загинули 366 бійців АТО, 429 отримали поранення.

Крім того, Матіос зазначив, що 10 російський військових, яким оголошено про підозру щодо Іловайських подій, у серпні минулого року були обміняні на 200 українських бійців.  Їх обміняли одразу після "Іловайського котла".

Також голова військової прокуратури назвав ім'я російського ідеолога війни в Україні. Ним виявився начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов.

"Ідеологом розв'язування війни і військового конфлікту був і підозрюється в цьому начальник Генштабу Герасимов", - заявив він.

Зазначимо, що СБУ вже оголосила про підозру у трагедії під Іловайськом начальнику Герасимову.

"Окремі військовослужбовці, під керівництвом керівника Генштабу пана Герасимова, організували підготовку і розв'язування конфлікту на території нашої держави.  Обґрунтовано висунуто підозру начальнику Генштабу і 10 військовослужбовцям", - сказав начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Григорій Остафійчук.

"У районному суді міста Києва розглядається питання про обрання щодо них запобіжного заходу з одночасним прийняттям рішення про затримання та доставку до суду. Паралельно ми їх оголошуємо у розшук як міждержавний, так і міжнародний", - заявив начальник Головного слідчого управління СБУ.

Головний військовий прокурор також повідомив, що Росія вдерлась на територію України наприкінці серпня 2014 року для стримування сил АТО і недопущення оточення ними Донецька. За його словами, Україна здійснила певні процесуальні дії, які фіксують юридичною мовою визначення дій суміжної держави, внаслідок яких "у нас на сході відбувається військовий конфлікт".

"Для стримування сил АТО в напрямку Іловайська та недопущення оточення Донецька службові особи Генштабу РФ здійснювали "формування військовою технікою, озброєнням, боєприпасами в районі міст Іловайськ, Шахтарськ, Торез, Сніжне Донецької області", - зазначив він.

За словами Матіоса, з цією ж метою було прийнято рішення розв'язати та вести агресивну війну проти України шляхом вторгнення окремих підрозділів ЗС РФ, дислокованих у прикордонних районах, на територію України та маршу в районі Іловайська для військової підтримки терористів (наказ було віддано підлеглим командирам 24 серпня 2014 року. Наказ було реалізовано трьома батальйонно-тактичними групами, особовий склад - понад 3,5 тис. осіб, близько 60 танків, 320 БМД, 60 гармат).

Внаслідок цього вторгнення українські війська були оточені підрозділами ЗС РФ, а під час спроби прориву 29 серпня потрапили в засідку та були обстріляні підрозділами ЗС РФ і підконтрольними ним незаконними збройними формуваннями.

В районі Іловайська знаходилось 3,5 тисячі російських військових

В районі Іловайська знаходилось 3,5 тисячі російських військових

Військова прокуратура оголосила підозру голові Генштабу РФ Герасимову

Військова прокуратура оголосила підозру голові Генштабу РФ Герасимову

Матіос розповів, як росіяни діяли під Іловайськом

Матіос розповів, як росіяни діяли під Іловайськом

Повʼязані теми:

Наступна публікація