Інспекція позицій поблизу Горлівки скасовується через нові вимоги "ЛДНР" – ЗМІ

Інспекція позицій поблизу Горлівки скасовується через нові вимоги "ЛДНР" – ЗМІ

Зазначається, що представники терористичних організацій "ДНР", "ЛНР" сиділи у складі СЦКК ще з 2014 року.

Інспекція позицій Збройних сил в районі селища Шуми поблизу Горлівки за участю представників ОБСЄ та ОРДЛО тимчасово скасовується.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерело в Офісі президента.

"Інспекції сьогодні не буде. Вона не переноситься, а поки що тимчасово скасовується", – повідомило джерело.

Зазначається, що представники терористичних організацій "ДНР", "ЛНР" сиділи у складі СЦКК ще з 2014 року.

"Їхня участь у перемовинах визначена Мінськими домовленостями, підписаними ще п'ятим президентом Петром Порошенком, нині вони присутні у ТКГ. Хоча не мають юридичної сили. Україна не проводить діалогу з терористами, саме тому президент України напряму говорить з президентом РФ. Вже за столом переговорів може бути тільки Росія, яка і є агресором. Але з цим надбанням, підписаним Петром Порошенком, щось треба робити", – сказали в ОП.

У 2015 році за результатами переговорів лідерів "нормандського формату", під Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей стояли підписи терористів Захарченка та Плотницького.

 Водночас з'явився офіційний документ, який пояснює іншу причину.

Спільна перевірка скасовується на прохання української сторони, оскільки російська сторона і запрошені з ОРДО представники висунули нові вимоги, які не обговорювалися під час позачергової відеоконференції Тристоронньої контактної групи 9 вересня, зокрема:

  • відвідування нових точок;
  • здійснення фото- та відеофіксації;
  • підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги "грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості". Через це представник України в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

Звернення до ОБСЄ через перенесення інспектування позицій на донбасі
Українська правда

Раніше повідомлялося, що в неділю, 6 вересня, на Донбасі після майже півтора місяця тиші сталося загострення: через обстріл терористів загинув український військовий. Цьому передували закиди бойовиків про те, що українська сторона нібито облаштовує нові позиції. Інспектори ОБСЄ це не підтверджували. Утім, на засіданні ТКГ 9 вересня домовилися провести спільну інспекцію українських позицій. Спільну — разом із представниками бойовиків. Рішення спричинило скандал.

Відео Українські ЗМІ дізналися прізвище ворожого інспектора, якому покажуть українські позиції на Донбасі

Руслан Якубов - колишній офіцер російської армії, який на Донбасі став так званим ополченцем в чині генерал-майора. Щоправда, він російського громадянства і його справжнє ім'я - Руслан Вахітов. Напередодні безпекова група Мінської тристоронньої контактної групи дійшла згоди про спільну інспекцію укріплень збройних сил України поблизу селища Шуми Донецької області. Рішення ухвалили на вимогу представників сепаратистських утворень, які навіть не є формальними учасниками переговорів.  Попри те, що інспектори ОБСЄ жодних переміщень українських військових не зафіксували, перевіряти українські позиції будуть самі представники терористів.  Рішення тристоронньої групи обурило соцмережі, ветеранські організації називають його зрадою і легітимізацією бойовиків  

Українські ЗМІ дізналися прізвище ворожого інспектора, якому покажуть українські позиції на Донбасі

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів