Історія звільнення заручників в АТО: останній обмін став найбільшим за кілька років

Дата публікації
Перегляди
2184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Історія звільнення заручників в АТО: останній обмін став найбільшим за кілька років

Фото: Reuters

У неволі встигли побувати більше трьох тисяч українців.

За три з половиною роки бойових дій на Донбасі до рідних повернулися 3140 визволених заручників. Історія їх визволення починається вже з 2014 року, відколи війна прийшла на український схід, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уперше публічно про полоненого, але без імені та прізвища, заговорили в травні – його начебто й поміняти було на кого, але видавати терористів не хотіли. Уже з червня 2014 року знущання з полонених українців перетворюються на постійну рубрику в інтернет-каналах терористів. Мами, дружини та діти незаконно ув’язнених військових так само стають заручниками у грі нервів. Вони об’єднуються та влаштовують акції з метою тиснути на владу, аби активізувати процес визволення заручників, дехто з яких провів у неволі кілька років.

За три роки війни з полону повернулися понад три тисячі українських бійців

За три роки війни з полону повернулися понад три тисячі українських бійців

Найбільша кількість бранців виникла після Іловайська. Після перших мінських угод уже через три дні було звільнено 648 бранців, але ще вісім із половиною сотень лишилися у неволі. Бійці по поверненні розповіли, що їх брали в полон росіяни. Українська символіка там прирівнюється до вироку – без правиці, на якій було татуювання тризуба, повернувся додому 19-річний айдарівець. Перший із найбільших публічних обмінів у грудні 2014 року відбувся на формулою 222 бойовика на 154 військових. Українські ЗМІ на обмін не допускають – на рідній землі звільнених уперше бачать у васильківському аеропорту.

Нова хвиля полонених з’явилася після втрати ДАП та Дебальцевого. Хворих та змучених військових виганяли на так звані паради в Донецьку, а віддавати спочатку погодилися лише найбільш покалічених хлопців. "Духом не занепадаю, жити далі треба", - говорили бійці. Каліцтво було не найстрашнішим – за підрахунками українських армійців, 134 заручника в "ЛНР" і "ДНР" були страчені бойовиками.

2015 рік позначився частими зривами обмінів, а наступного року масові звільнення практично припиняються – натомість виникають одиничні звільнення. З російської тюрми повертається обміняна на російських ГРУшників Надія Савченко, бойовики відпускають журналістку Варфоломєєву, у Щасті на волю потрапляє полонений Жемчугов. Усі звільнені в першу мить роблять одне – телефонують рідним. Слова любові та надії на скору зустріч переважають і фізичну втому, і всі переживання за довгі дні неволі, катувань і принижень.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація