Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Із Росії на Донбас і назад у півтора разу збільшився потік вантажівок та поїздів

На окуповану територію заїжджає все більше військових.

Протягом тижня, від 19 до 26 вересня, із Росії на окупований Донбас і в зворотному напрямку збільшився потік транспорту – вантажівок, поїздів. Ділянки кордону вони перетинають незаконно, позаяк українські прикордонники не можуть контролювати цей відрізок.

Це констатує українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), передає прес-центр штабу АТО.

Експерти Місії спостерігачів ОБСЄ констатують, що на російських прикордонних пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у період від 19 до 26 вересня зафіксували збільшення майже наполовину, порівняно з попереднім звітним періодом, кількості осіб у формі військового зразка, які перетинали кордон індивідуально або в групах в обох напрямках. Спостерігачі зазначають, що не можуть їх порахувати, бо багато з них перетинають кордон у приватних автомобілях, із затемненим склом, або ж автобусами та мікроавтобусами із закритими віконними шторками.

За цей період зросла кількість транпортних засобів, що перетинають кордон: до Росії поїхали 524 вантажівки, а до України заїхали 334. Також зросла кількість автоцистерн з надписами російською мовою: «Огнеопасно» - від 41 до 71 вантажівки.

У районі прикордонного пункту пропуску «Гуково» зафіксували рух 38 поїздів: 16 рухались до України, а 22 – до РФ.

Українська сторона СЦКК наголошує, що "на колишніх офіційних пунктах пропуску через державний кордон з Російською Федерацією, що зараз не перебувають під контролем уряду України, на даний момент є жорсткий контроль з боку ОРДО і ОРЛО. Спостерігачі ОБСЄ стикаються із труднощами в доступі до неконтрольованих ділянок кордону. Якщо вздовж тимчасово непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону будуть створені реальні зони безпеки під наглядом міжнародних спостерігачів, то ми матимемо достатньо надійну гарантію, що трафік військ, техніки, найманців, боєприпасів і всього, що сьогодні присутні на Донбасі, будуть припинені".

Залиште свій коментар

Вибір редакції