Керівник української розвідки розповів, як і коли Путін ухвалив рішення про початок війни

Дата публікації
Перегляди
11к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Керівник української розвідки розповів, як і коли Путін ухвалив рішення про початок війни

Фото: Associated Press

Президент-диктатор Володимир Путін мав кілька варіантів дій щодо України перед повномасштабним вторгненням 24 лютого.

По обіді 23 лютого він ухвалив остаточне рішення про напад на Україну і обрав відкриту агресію. Керівник розвідки Міноборони Кирило Буданов назвав це "абсолютно безглуздим, як то кажуть, тваринним варіантом". 

Про це керівник головного управління розвідки сказав в інтерв'ю "Українській правді". 

"Путін ухвалив остаточне рішення про початок бойових дій близько 15:00 23-го числа. До обіду 23-го числа йшли ще певні вагання, підготування і так далі. До цієї дати він міг використати будь-який варіант", - сказав Буданов.  

За його словами, російський диктатор ухвалював рішення особисто і ніхто особливого впливу на це не мав. 

"В день початку війни він (Путін - Ред.) особисто вивів на зв'язок командувачів усіх угруповань, заслухав формальну доповідь про готовність до початку і формально особисто дав команду на початок воєнної агресії", - наголосив очільник ГУР.

Буданов каже: Путін вірив, що не пізніше, ніж на третю добу, вдасться захопити адмінбудівлі Києва, а не пізніше, ніж на десяту добу завершити активну воєнну фазу - повністю знищити будь-який спротив. 

Він пояснив, що влада заздалегідь не інформувала суспільство про те, що Росія готує напад, аби не спричинити паніку.

"Щоб не спричинити завчасної паніки, яку дуже хотіла досягти Росія в Україні, щоб не було значних коливань курсу валют, відтоку капіталу, інвестиційний клімат, щоб тримався хоч якось і інші економічні аспекти", - пояснив Буданов.

Нагадаємо, 24 лютого Росія напала на Україну, завдавши серію ракетних та авіаударів по наших містах, зокрема і по Києву. Широкомасштабне вторгнення триває вже 90-й день Ворог обстрілює ЗСУ уздовж всієї лінії зіткнення та у глибині оборони у Донецькому, Слобожанському та Південнобузькому операційних районах. Детальніше про ситуаю на фронті - у ранковому зведенні Генштабу 24 травня. 

Читайте також:

Рівно 3 місяці тому росія вторглась на територію України: як все почалося

Рівно 3 місяці тому росія вторглась на територію України: як все почалося
 
Наступна публікація