Кількість жертв серед мирного населення на Донбасі сягла рекордних за рік показників – ООН

У серпні загинули 16 цивільних осіб.

Управління ООН з координації гуманітарних питань (ОСНА) оприлюднило серпневий бюлетень щодо жертв серед мирного населення від бойових дій на Донбасі.

За даними організації, протягом серпня загалом 91 жертва бойових дій серед мирного населення – 16 загиблими та 75 пораненими. І це найвищий показник з серпня минулого року.

У червні та липні загалом загинули 20 мирних мешканців та 122 отримали поранення. Більшість з них (70% від загальної кількості) постраждали від обстрілів з забороненої Мінськими домовленостями зброї.

З початку бойових дій загалом поранення отримали 22 212 осіб, 9 569 загинули, і більше 2 000 зі всієї кількості загиблих були мирними жителями. Організація зауважує, що це лише ті дані, які вдалось задокументувати, та припускає, що жертв може бути більше.

Жертви серед мирного населення ООН
Прес-центр ООН

Управління ООН з координації гуманітарних питань також наголосило, що населені пункти вздовж лінії розмежування страждають від браку газу та питної води. У другій половині серпня 2016 року обмежений доступ до питної води мали 950 тисяч людей.

Згідно даних прикордонників, високою залишається кількість людей, які переходять лінію розмежування між окупованим Донбасом та підконтрольною українській владі територією. У серпні через п'ять КПП пройшли 875 тисяч осіб, таку ж кількість зафіксували й у липні.

Організація зазначає, що з наближенням зими гуманітарна обстановка на окупованих землях лише погіршуватиметься.

У серпні Україна підготувала документи ООН для направлення миротворчої місії на Донбас. Зокрема, готові документи про офіс підтримки ООН в країні, про спецпредставника генсека ООН і про посередницьку місію генсека. Представник країни-окупанта при ООН Віталій Чуркін виступив проти місії.

Залиште свій коментар

Наступна публікація