Кип’ятила інструменти в каміні і шила нитками для вітрил: єдина акушерка в окупованому Ізюмі приймала пологи вдома

Автор
Вікторія СтрельцоваВікторія Стрельцова
Дата публікації
Перегляди
12к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кип’ятила інструменти в каміні і шила нитками для вітрил: єдина акушерка в окупованому Ізюмі приймала пологи вдома

Фото: Associated Press

45 малюків народилися за час окупації в Ізюмі на Харківщині.

Єдина акушерка в Ізюмі в окупації допомагала народжуватись немовлям, для цього їй доводилося кип’ятити інструменти в каміні і шити нитками для вітрил, йдеться в ТСН

Коли лікарні були розбиті, а всі мости підірвані, жінки народжували в підвалах, у місті лишилась єдина акушерка. Без ліків та інструментів, жінка робила все можливе, аби врятувати немовлят і їхніх мам. 

“Я коли народила, перше, що я почула - це як "Гради" полетіли. Почалися постріли”, - розповідає Анна. 

Коли у жінки почалися пологи, поруч саме йшли бої за Ізюм, місто палало і поруч з хатою падали снаряди. Тоді в місті вже не було ні світла, ні газу, ні води, ні зв’язку. Ізюмську лікарню розбомбили, а мости до неї підірвали. Одна лікарка загинула під завалами, ще дев’ять акушерів виїхали. На весь Ізюм лишилася одна гінекологиня, Анна благала її про допомогу. “Я одразу відмовила. Кажу: “Ви що жартуєте? Це ж війна. У мене нічого немає. Я не пологовий будинок”, - пригадує лікарка Ольга Бєссєдіна.

Втім, лишити породіллю напризволяще пані Ольга не змогла. Волонтери відшукали гінекологічне крісло і деякі інструменти. “Світла ж немає. Простерилізувати неможливо. Випросила у чоловіка дистильовану воду, у каміні прокип'ятили інструменти, як старий дідівський метод”, - пригадує гінекологиня. 

Допомагав у пологах і чоловік акушерки. До війни він займався будівництвом яхт і вдома лишалися нитки, якими він шив вітрила. “Вона каже, що немає ниток. Я говорю, що є нитки. Спиртом обробили і все. Ну, раз вітрила витримували, то це ж не витримає?”, - переконує чоловік. 

Дівчинка Аліса народилась здоровою, минулося без ускладнень і вже за три години після пологів, мама побігла з нею до укриття. Каже, не таким собі уявляла цей день. “Не було гарячої води, були лише вологі серветки, і відмити її було неможливо, тому що здиралася шкіра, вона дуже маленька. Ми її зважували кантером. Народилася Аліса 49 сантиметрів, на кантері було 3 та 420”, - пригадує Анна. 

Після цього, каже лікарка було ще 3 пологів. Одні, які почалися передчасно, стали трагічними для немовлят-близнюків, їхню маму вдалося врятувати. 

За даними місцевої влади, 45 малюкам вдалося вижити попри те, що їх  народжували у підвалах під обстрілами. Після звільнення в місті обладнали тимчасову лікарню, тепер усі місцеві вагітні можуть знайти там допомогу.

Читайте також:

США підтвердили контакти з Кремлем через російські ядерні погрози: деталі

Морська піхота РФ за два дні в Україні втратитила більше, ніж за першу чеченську війну - Forbes

"По нас шмаляли свої ж": під Сватовим ЗСУ розгромили підрозділ окупантів, а два десятки "мобіків" здалися в полон (відео)

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація